Obraz powstał w ramach promocji najnowszej płyty Beastie Boys "Hot Sauce Committee Part Two". To kontynuacja klipu sprzed 25 lat, z tym że w członków zespołu wcielają się aktorzy: Elijah Wood, Danny McBride i Seth Rogen. Jakby tego było mało, na planie pojawili się doskonale ucharakteryzowani na właścicieli mieszkania z pierwowzoru klipu Susan Sarandon i Stanley Tucci, a także Steve Buscemi, Kirsten Dunst, Orlando Bloom, Chloe Sevigny, Alicia Silverstone, John C. Reilly, Will Ferrell i Jack Black. Troje ostatnich wciela się w Beastie Boys z przyszłości.
Reklama
Scenę, w której Wood, McBride i Rogen tłumaczą się spotkanym na klatce schodowej Sarandon i Tucciemu warto obejrzeć kilka razy z rzędu. Podobnie jak moment rozmowy o Jonie Bon Jovi w limuzynie, czyszczącego samochód Blooma z wąsami czy kawałek, w którym udający Beastie Boys aktorzy tańczą breakdance. Znalazło się tu nawet miejsce na samochód z "Powrotu do przyszłości".
Część filmu wyreżyserowanego przez jednego z Beastie Boys – Adama MCA Yaucha – jest klipem do singla "Make Some Noise" z nowej płyty zespołu. Wyszło z tego dzieło godne muzycznych mistrzów.
BEASTIE BOYS | Fight For Your Right (Revisited)