Nagrody MTV VMA 2011 rozdano w niedzielę, w Los Angeles. Tegoroczną imprezę otworzyła Lady Gaga, a dokładnie jej sceniczne alter ego, Joe Calderon. Na scenie z Brianem Mayem z legendarnego zespołu Queen dali zapierający dech w piersi występ.

Reklama

Lady Gaga była nominowana w trzech kategoriach i zdobyła dwie nagrody. Klip "Born This Way" został wyróżniony w kategoriach: Najlepszy Żeński Teledysk i Najlepszy Teledysk Z Przesłaniem.

Katy Perry, która była nominowana aż w dziesięciu kategoriach wywalczyła sobie trzy nagrody, w tym za Teledysk Roku i Efekty Specjalne do utworu "Firework". Ponadto, za Najlepszą Kolaborację nagrodzono jej teledysk do utworu "E.T.", w którym zaśpiewała w duecie z Kanye West.

Brytyjska piosenkarka Adele opuściła galę z trzema nagrodami: za najlepszy Montaż, Najlepszą Technikę Produkcji i Reżyserię.

Britney Spears otrzymała nagrodę za Najlepszy Teledysk Pop do piosenki "Till The World Ends", Foo Fighters zwyciężyli w kategorii Najlepszy Teledysk Rockowy z utworem "Walk". Statuetki MTV VMA powędrowały również w ręce Nicki Minaj, Justina Biebera oraz Tylera, The Creator.

Poza zwyciężczyniami, największe zainteresowanie wzbudziła Beyonce. Piosenkarka zjawiła się na ceremonii z wyraźnym brzuszkiem i została najchętniej fotografowaną gwiazdą tego wieczoru. Do tej pory Beyonce, której mężem jest raper Jay-Z, unikała odpowiedzi na pytanie, czy jest w ciąży.