W pozwie złożonym do Sądu Najwyższego w Los Angeles Peter Hernandez, bo tak właściwie nazywa się Bruno Mars, stwierdził, że jego umowa z Bug Music wygasła 12. maja 2011 roku.

Reklama

Z początku wytwórnia przyznała, że Mars wywiązał się ze swojej części kontraktu i chciała kontynuować współpracę z odnoszącym coraz większe sukcesy artystą. Gdy ten jednak poinformował Bug Music, że chce zmienić wytwórnię, władze firmy stwierdziły, że Mars nie spełnił podstawowych warunków umowy i nie wyraziły zgody na jego odejście.

Na stronie Bug Music Bruno Mars nadal widnieje jako ich klient. Wydany w grudniu biegłego roku debiutancki album Marsa - "Doo-Wops & Hooligans" dotarł na 3.miejsce notowania "Billboard 200" i sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych. W 2011 roku Mars był nominowany do nagrody Grammy w siedmiu kategoriach, ostatecznie zdobywając statuetkę za singiel "Just the Way You Are."

Peter Gene Hernandez, powszechnie znany pod pseudonimem scenicznym Bruno Mars, to amerykański wokalista, producent muzyczny i autor tekstów. Wychowywany w Honolulu w rodzinie muzyków, Mars od najmłodszych lat rozwijał swój talent. Twórczość Marsa charakteryzuje się szerokim przekrojem wykorzystywanych stylów i elementów różnych gatunków muzycznych. Jako dziecko, Bruno inspirował się takimi artystami, jak między innymi Elvis Presley i Michael Jackson, czerpiąc wzorce z ich dokonań artystycznych. Do swojej muzyki Mars często włącza również reggae, a także dźwięki charakterystyczne dla Motown. Jon Caramanica z The New York Timesa określił Marsa jako "jednego z najbardziej wszechstronnych wokalistów popowych naszych czasów". Ma 25 lat.