Podczas spotkania prezes wytwórni fonograficznej zespołu - Sony Music Poland wręczy zespołowi wyróżnienie w postaci złotej płyty za sprzedaż najnowszego w dyskografii zespołu albumu - "The Unforgiving".

Reklama

Zaprojektowane specjalnie na tę okazję złote wyróżnienie zawierać będzie 12,5 tys. nazwisk fanów zespołu nie tylko z Polski. Dzięki specjalnej aplikacji, jaką Holendrzy umieścili na swoim profilu na popularnym portalu społecznościowym Facebook każdy z fanów, który w odpowiednim czasie wprowadził do aplikacji swoje dane, mógł zobaczyć "siebie" na specjalnej edycji plakatu Within Temptation "The Unforgiving" dołączonego do wersji deluxe albumu.

Within Temptation to mistrzowie elegancji, melodramatu i symfonicznego rozmachu. Formacja została założona w 1996 roku przez gitarzystę, Roberta Westerholta i wokalistkę Sharon den Adel, których wspiera basista Jeroen van Veen. Skład uzupełniają gitarzysta Ruud Jolie i klawiszowiec Martijn Spierenburg (perkusista Stephen van Haestregt odszedł w 2010).

Holenderski kwintet zaczął tworzyć muzykę, która łączyła przestrzenność przywołującą skojarzenia soundtracków filmowych z gotyckim rozmachem mrocznego rocka i współczesnego metalu.

Drugim albumem - "Mother Earth" z 2000 roku Within Temptation udało się podbić całą Europę. Od tego czasu sprzedali ponad 3,8 miliona albumów CD i DVD, które ukazały się w 48 krajach. Zdobyli 30 złotych i platynowych płyt, 4 wyróżnienia dla najlepszego zespołu eksportowego Holandii, 2 MTV European Music Awards, 2 World Music Awards i wiele więcej.

Ich nowy album "The Unforgiving" ukazuje radykalną zmianę zarówno pod względem muzycznym jak wizualnym.

"Wiedzieliśmy, że nie możemy się powtarzać. Przez całe lata starałem się stworzyć nasze unikatowe brzmienie. Na naszej ostatniej płycie, +The Heart Of Everything+, w końcu udało nam się zrealizować ten cel. Dla nas, to dzieło doskonałe. Tym razem chcieliśmy więc stworzyć coś zupełnie nowego - nie wyznaczać sobie żadnych granic. Chodziło nam o coś świeżego, ale nie chcieliśmy do tego dążyć za wszelką cenę - nic na siłę. Na szczęście, jak tylko zaczęliśmy pisać piosenki, od razu wiedzieliśmy, że to jest to" - Robert wyjaśnia Westerholt.

"The Unforgiving" to najbardziej eklektyczna płyta zespołu. Mieszają się tu piękne melodie, ostre jak brzytwa aranżacje, potężna i niepokojąca atmosfera. Każdy z 12 utworów wyróżnia się z miejsca zapadającą w pamięć melodią, od razu jednak słychać też wielką różnorodność.

Zespół spotka się z fanami i otrzyma złote płyty za album "The Unforgiving 23 października o godzinie 15:00 w Empik Junior w Warszawie.