"Anioły w kolorze" to kilkanaście piosenek z repertuaru Ewy Demarczyk wykonanych przez wokalistki: Justynę Steczkowską, Natalię Przybysz, Maję Kleszcz i Natalię Grosiak. Na krążku znalazły się także interpretacje aktorek: Stanisławy Celińskiej, Kingi Preis, Justyny Szafran oraz elektryzującej, niemieckiej wokalistki Renate Jett, znanej polskiej widowni z brawurowej kreacji w "(A)pollonii" Krzysztofa Warlikowskiego.

Reklama

Te piosenki w nowym kształcie to nie tylko opowieści o Demarczyk, ale i o współczesnych kobietach i ich świecie. Artystki zaproszone do udziału w projekcie chwilami idą pod prąd, bo przełamują przyzwyczajenia słuchaczy.

Do utworów opracowano nowe, minimalistyczne aranżacje autorstwa Piotra Dziubka. Nawiązują one do muzyki współczesnej. Efektem jest brzmienie odważne i intymne zarazem.

Nagrań dokonano podczas Gali 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Ewa Demarczyk to jedna z najwybitniejszych polskich artystek. Występowała w kabarecie "Cyrulik" oraz w "Piwnicy pod Baranami". W twórczości Ewy Demarczyk znajdowały się pieśni do wierszy poetów polskich i obcych, m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima, Johana Wolfganga von Goethego, Osipa Mandelsztama, z muzyką Zygmunta Koniecznego ("Karuzela z Madonnami", "Taki pejzaż", "Czarne Anioły", "Wiersze wojenne") oraz z muzyką Andrzeja Zaryckiego ("Ballada o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego", "Cyganka", "Skrzypek Hercowicz", "Pieśń nad Pieśniami"). Ewa Demarczyk od lat nie występuje publicznie. Mieszka w Krakowie.