"Cieszy mnie, że mogę robić to, co uwielbiam, i w dodatku, że mam dla kogo to robić, czego dowodem jest prezent, jaki przygotowali dla mnie moi fani z pomocą znajomych i przyjaciół" - powiedziała Natalia Kukulska.

Reklama

Sama Natalia, jak mówi, nie lubi podsumowań: "Liczenie, nie jest moją dobrą stroną i sama zdziwiłam się, że to już 15 lat minęło od płyty +Światło+. Sama nie mam zamiaru obchodzić żadnych jubileuszy i robić podsumowań. To za wcześnie. Wiele się działo w moim życiu zawodowym to fakt, ale nie wszystko wzbudza mój podziw, choć są rzeczy, z których jestem oczywiście dumna. Mam jeszcze sporo do zrobienia i czuję, że się rozwijam. Zmieniałam się przez te 15 lat i zmieniła się moja muzyka, zmieniali się także ludzie wokół mnie" - powiedziała piosenkarka.

Swoją dorosłą karierę zawodową Kukulska rozpoczęła 26 października 1996 roku, kiedy to ukazała się pierwsza płyta Natalii Kukulskiej - "Światło". Od tamtej pory artystka wydała w sumie 7 solowych albumów, z których większość zyskała status złotych bądź platynowych płyt. Ich łączna sprzedaż przekroczyła pół miliona egzemplarzy.

Natalia współpracowała przez ten czas z polskimi i zagranicznymi artystami i muzykami. Towarzyszyli jej Lemar, Jose Carreras, Grzegorz Turnau, Mietek Szcześniak. Wzięła udział w wielu projektach specjalnych, nagrywając piosenki do filmów, grając w musicalach, występując z chórami gospel. Nagrała także kilka płyt specjalnych.

Dwa ostatnie wydawnictwa solowe to zupełnie nowe oblicze artystki - dużo w nich nowoczesnej elektroniki, więcej odwagi, dojrzałości, ale i zabawy muzyką. Natalia zaczęła tworzyć własne teksty i komponować muzykę wspólnie z producentami.

Reklama

Oba te albumy - "Sexi Flexi" i "CoMix", zdobyły szereg wyróżnień, w tym także po kilka nominacji do Fryderyków.