W Palladium, w najbliższy wtorek, pierwszy koncert w Polsce da francuska wokalistka Zaz. Dzień później w tym samym miejscu wystąpi z kolei pochodzący z południowej Kalifornii Aloe Blacc. Były MC raperskiego składu Emanon w swoim neosoulu odwołuje się do narracji charakterystycznej dla gigantów soulu: Marvina Gaye’a, Ala Greena, Curtisa Mayfielda i Steviego Wondera. Na pewno zagra singlowy przebój "I Need A Dollar", wykorzystany w czołówce serialu HBO "Jak to się robi w Ameryce".

W czwartek swoje podejście do soulu zaprezentuje w Palladium pochodząca z Nigerii, a mieszkająca na stałe w Niemczech Nneka. W Stodole w tym tygodniu cztery ważne imprezy: dwa koncerty Kultu, indierockowa Heather Nova oraz Katarzyna Nosowska.

W środę na Torwarze swoją ostatnią płytę "Black and White" promować będzie czterokrotny zdobywca nagrody Grammy Lenny Kravitz. Z kolei w sobotę w Proximie ostatni materiał zaprezentuje twórca muzyki do filmu "Amelia" Francuz Yann Tiersen.

Miłośnicy muzyki poważnej nie powinni przegapić festiwalu Kwartesencja. W programie: Urszula Kryger, Monika Wolińska i Kwartesencja Ensemble 2011.

Ciekawych koncertów nie zabranie również podczas tegorocznej edycji festiwalu Niewinni Czarodzieje w Warszawie. Szczegóły na www.niewinniczarodzieje.pl.