Kariera Caro Emerald rozpoczęła się od zaimprowizowanego występu w holenderskiej telewizji, który umieszczony na You Tube'ie zrobił furorę w sieci. Rezultatem później nawiązanej współpracy z Davidem Schreursem, Janem van Wieringenem i Vincem Degiorgio była płyta, która jest w czołówce najlepiej sprzedających się niezależnych wydawnictw w Wielkiej Brytanii. Caro natomiast jest laureatką prestiżowej nagrody Edisona oraz była nominowana do MTV European Music Awards oraz nagród AIM w kategorii Najlepszy Nowy Artysta Niezależny.

Inspirowany muzyką filmową lat 40-tych i 50-tych ubiegłego wieku album "Deleted Scenes From The Cutting Room Floor", z którego pochodzą takie hity jak "A Night Like This", "Back It Up" i "Stuck", ugruntował pozycję Caro Emerald jako gwiazdy pop. 

"Deleted Scenes From The Cutting Room Floor" spędził ponad 30 tygodni na pierwszym miejscu sprzedaży w Holandii. Obecnie płyta ma status platyny w Wielkiej Brytanii i Niemczech i sześciokrotnej platyny w Holandii. Również w Polsce płyta osiągnęła ogromny sukces - jest trzykrotnie platynowa.