Piosenkarz, raper i producent muzyczny został zatrzymany w punkcie kontrolnym Sierra Blanca, w Teksasie. Podczas rutynowej kontroli strażnicy poczuli zapach marihuany w pojeździe.

– Podczas dalszej inspekcji nasi pracownicy odkryli niewielką ilość marihuany, która została przekazana w ręce szeryfa – powiedział Bill Brooks, rzecznik prasowy celników.

Rzecznik prasowy szeryfa poinformował też, że raper dobrowolnie przyznał, że marihuana należała do niego. Dodał, że została mu ona przepisana przez lekarza, ponieważ raper cierpi na uciążliwe migreny.

Snoop Dogg został zatrzymany za posiadanie przyborów związanych z narkotykami - zarzut najczęściej stawiany w przypadku osób oskarżonych o posiadanie niewielkich ilości narkotyków.

Po złożeniu wyjaśnień Dogg został zwolniony z aresztu. 30 stycznia będzie musiał stawić się w sądzie. Grozi mu wysoka grzywna lub do sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

To nie pierwszy raz, gdy Snoop Dogg ma problemy z prawem. Wciągu ostatnich 10 lat raper był wielokrotnie zatrzymywany za posiadanie narkotyków, m.in. marihuany i kokainy oraz za nielegalne posiadanie broni palnej.

Snoop Dogg, właściwie Cordozar Calvin Broadus Jr. to amerykański raper i aktor. Do 1998 roku znany jako Snoop Doggy Dogg. Snoop Dogg współpracował z wieloma wykonawcami związanymi z kulturą hip-hopową (m.in. Dr. Dre, Ice Cube, Tupac Shakur, Bow Wow) oraz popową (Mariah Carey, Justin Timberlake, Katy Perry) i rockową (Beck, Marilyn Manson, Red Hot Chili Peppers, The Doors).

Jako solowy artysta Snoop sprzedał ponad 19 milionów płyt w samych Stanach Zjednoczonych, a na świecie ponad 30 mln. Raper ma na swoim koncie 14 nominacji do nagrody Grammy, 6 nagród muzycznych MTV oraz inne, liczne wyróżnienia.