Coke Live Music Festival, który startuje 12 sierpnia, odbędzie się na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Fani Snoop Dogga będą mogli usłyszeć występ na żywo gwiazdora sceny hip-hopu na głównej scenie.

Z ponad 15 milionami sprzedanych albumów Snoop Dogg od dwóch dekad plasuje się w czołówce amerykańskich raperów. Jego najsłynniejszym dziełem, do którego odwołują się fani hiphopu na całym świecie, pozostaje "Doggystyle", klasyka gangsta rapu wydana w 1993 roku. Jego największe hity to "What's My Name?", "Gin & Juice", "Drop It Like It's Hot" i dziesiątki innych.

Reklama

Snoop Dogg współpracował z takimi wykonawcami jak: Eminem, Ice Cube, Tupac Shakur, Game, B-Real, Tha Dogg Pound, Coolio, Mariah Carey, Akon, P. Diddy, Pharrell Williams, 50 Cent, Nate Dogg, Justin Timberlake, Bow Wow, Katy Perry, Korn, Limp Bizkit, Gorillaz, Beck, Marilyn Manson, David Guetta, T-Pain i Red Hot Chili Peppers.

W ubiegłym roku wspólnie z amerykańskim raperem Wiz Khalifą Snoop Dogg nagrał słynny numer zatytułowany "Young, Wild & Free". Ciężko wskazać też innego tej klasy rapera, który może być headlinerem awangardowo-elektronicznego festiwalu, w rodzaju londyńskiego Bloc Festival.

Dorobek muzyczny rapera zamyka album studyjny "Doggumentary". Wśród producentów tej płyty znalazł się wokalista i muzyk zespołów Blur i Gorillaz, Damon Albarn. Z tym ostatnim Snoop miał zresztą okazję pracować kilka lat wcześniej, kiedy utwór z jego udziałem otwierał płytę "Plastic Beach", a później koncert w ramach trasy promującej wydawnictwo. Na ten rok zapowiedziana jest z kolei premiera kolejnej płyty rapera pt. "Reincarnated", która ma się wyróżniać od poprzednich klimatem bliższym klasycznemu reggae.

Na działalność Snoop Dogga składają się też występy w filmach i serialach, muzyk prowadzi też swój własny show w telewizji i radiu, ma własną linię ubrań, jest trenerem footballu i szefuje młodzieżowej lidze piłkarskiej.

Gwiazdami festiwalu będą również Orbital, czyli bracia Hartnoll, pionierzy brytyjskiego ambient-techno i Steve Reich, amerykański kompozytor, dwukrotny zdobywca nagrody Grammy - zapowiadają organizatorzy, agencja Alter Art.