Cieszysz się, że znów jesteś w Polsce?

Reklama

Oceana: Oczywiście! Uwielbiam przebywać w Warszawie, czuje się jakbym wracała do mojego drugiego domu. Zostaję tu do poniedziałku – przyjechałam ciężko pracować, ale mam nadzieję, że znajdę też czas na chwilę wytchnienia – dobrą kolację i krótki spacer.

Przyjechałaś do Warszawy promować piosenkę "Endless Summer", która jest oficjalnym utworem Euro 2012. Co to za utwór i jak doszło do tego, że to właśnie on został wybrany przez UEFA?

To był czasochłonny proces. Długo trwało zanim dowiedziałam się, że to mój kawałek będzie oficjalną piosenką Euro 2012. Zaczęło się od tego, że w ubiegłym roku pracowałam nad moim najnowszym albumem. Napisałam "Endless Summer", ale wtedy była to spokojna piosenka w stylu reggae. Ponieważ mój menedżer stwierdził, że jej ostatnie dźwięki przypominają futbolowy przebój, postanowiliśmy nagrać jej drugą, bardziej energetyczną wersję. Z gotowym utworem zgłosiliśmy się do UEFA. Występowałam przed najważniejszymi osobami z organizacji. Konkurowałam z wieloma świetnymi artystami, dlatego tym bardziej cieszę się, że "Endless Summer" zdobyła takie uznanie.

Byłaś w Warszawie kilka tygodni temu na planie teledysku. Widziałaś nasz Stadion Narodowy?

Tak, kręciliśmy w nim fragmenty do "Endless Summer". Robiliśmy zdjęcia na jego tle oraz w środku. To imponujący i bardzo nowoczesny budynek, ale największe wrażenie zrobił na mnie wewnątrz. Możecie być z niego dumni.

Jesteś fanką piłki nożnej?

W związku z piosenką dopiero poznaję świat futbolu. Wiele się uczę i coraz bardziej mi się on podoba. To, co lubię w piłce nożnej, to jej uniwersalność. Futbol łączy ludzi, emocje które rodzą się na stadionach są silniejsze niż różnice kulturowe. W piłce chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę ponad wszelkimi podziałami.

Masz swoje ulubione drużyny?

Reklama

Wychowałam się w Hamburgu, mieście dwóch mocnych drużyn futbolowych – FC Sankt Pauli i HSV, które rywalizują ze sobą od zawsze. Jeśli jesteś fanem jednej drużyny, nie możesz kibicować drugiej. Sama natomiast lubię je obie, chociaż dobrze nie znam się na futbolu (śmiech).

Jakie są twoje najbliższe plany?

W przyszłym tygodniu kończymy pracę nad teledyskiem do "Endless Summer". W klipie wystąpi ze mną m.in. Robert Lewandowski, z którym planuję pograć z nim trochę w nogę.

Kto zdobędzie mistrzostwo Europy?

Trzymam kciuki za Polskę. To wasz kraj jako jeden z pierwszych okazał mi wielkie wsparcie i to tu odniosłam swój pierwszy sukces. Jednak w Euro 2012 nie chodzi tylko o rywalizację. Myślę, że jako kraj wiele zyskacie, bo oczy całej Europy będą skupione na was i na Ukrainie. Pamiętam, jak w Niemczech odbywały się mistrzostwa świata w piłce nożnej - atmosfera była wtedy niesamowita. Miasta były pełne ludzi z rożnych stron świata. Nawet jeśli nie było się fanem futbolu w tym czasie, wszyscy czuliśmy się w Niemczech wyjątkowo.

Oceana to niemiecka wokalistka wykonująca muzykę z pogranicza reggae, soul i funku. Debiutowała w 2009 roku albumem "Love Supply". Do jej największych przebojów należą utwory "Cry Cry" i "La La". W 2010 Oceana wzięła udział w polskiej edycji programu "Taniec z gwiazdami". Jej piosenka "Endless Summer" została wybrana przez UEFA na oficjalny przebój mistrzostw Euro 2012.