– Podczas prób zdaliśmy sobie sprawę, że nigdy nie śpiewaliśmy tej piosenki na żywo – powiedziała Kylie Minogue. Australijska supergwiazda wspomina, że gdy w 1988 r. na rynek trafił singiel "Especially For You" nagrany w duecie z jej kolegą z planu serialu "Sąsiedzi", Jasonem Donovanem, w programach telewizyjnych typu "Top Of the Pops" każdy występował z playbacku. Świąteczny koncert będzie jednak okazją, by para spotkała się ponownie przy jednym mikrofonie, który tym razem będzie włączony.

Reklama

Wielki koncert "Hit Factory Live Christmas Cracker" odbędzie się 21 grudnia w londyńskiej O2 Arena i poświęcony będzie twórczości kompozytorsko-producencką tandemu Stock-Aitken-Waterman, autorów największych przebojów Kylie Minogue z lat 80. To właśnie oni napisali dla młodziutkiej wówczas wokalistki takie szlagiery, jak "I Should Be So Lucky", "Hand On Your Heart" czy wspomniany "Especially For You". Na scenie poza Kylie Minogue i Jasonem Donovanem pojawią się także inni artyści, którzy korzystali z talentów Mike'a Stocka, Matta Aitkena i Pete'a Watermana, m.in. zespół Bananrama i wokalista Rick Astley.

Kylie Minogue po występie w Londynie wróci do rodzinnej Australii, gdzie koordynuje przygotowania do imprezy sylwestrowej w Sydney. Artystka została poproszona przez władze miasta o wybranie motywu przewodniego transmitowanego przez telewizję pokazu noworocznego.