Koreański hit, który podbił internet, wzbogaca całą rodzinę wokalisty Parka Jae-Sanga. Ale to jeszcze nie koniec, bo sukces "Gangnam Style" jeszcze się nie skończył. Już teraz jest najlepszym w historii klipem umieszczonym na youtube. Niebawem może przekroczyć miliard kliknięć. A z każdym klikiem jego rodzina staje się coraz bogatsza.

34-latek do końca tego roku powinien zarobić przynajmniej 8,1 mln dolarów. Takie dane wyliczyła agencja Associated Press na podstawie szacunków branży muzycznej.

Prywatny kanał na youtube PSY ma ponad 1,3 mld widzów. Jak podał portal "TubeMogul" jego dochody tylko z tego źródła przekroczyły już 870 tys. dolarów. Nawet w wideo, w których pojawia się parodia "Gangnam Style", zarabia PSY. W ostatnim tygodniu września było ich już 33 tys.

Kolejnym jego źródłem dochodu jest sprzedaż internetowa przez platformę iTunes. Tylko w Stanach Zjednoczonych ściągnięto go 2,9 mln razy. Średnia cena piosenki to 1,29 dolarów.

Ale prawdziwe pieniądze PSY zarabia poprzez spoty reklamowe. W Korei Płd. bierze udział w promocjach Samsunga i LG, jest twarzą lodówek, makaronów.... Chung Yu-seok, analityk firmy Kyobo Securities, szacował, że w ten sposób do jego portfela wpłynęło 4,6 mln dolarów.

Nie można zapomnieć o jego występach w telewizjach na całym świecie. Dzięki PSY zarabia coraz więcej również jego rodzina. Ojciec, wujek i babcia są właścicielami 30 proc. przedsiębiorstwa DI Corp. Wartość ich akcji od lipca... ośmiokrotnie wzrosły.