Utwór skomponował Igor Herbut wraz z pianistą i gitarzystą grupy Piotrem Walickim oraz Piotrem "Rubensem" Rubikiem. Numer zapowiada drugą płytę formacji. – To wyjątkowy dla nas numer. Zaczęliśmy go grać na wakacyjnych plenerach. Mimo, że nie leciał nigdy w radiu, publiczność natychmiast zaczynała go śpiewać, a potem wszyscy pytali, co to jest za piosenka, gdzie mogą ją znaleźć – mówi Igor Herbut. – A przecież na plenerach gramy często dla przypadkowych słuchaczy, którzy dopiero nas poznają. Reakcje ludzi na ten numer dodały nam skrzydeł przy tworzeniu nowej płyty. Bo wspaniale jest napisać coś, co trafia do ludzi w każdym wieku. Ze "Scarlett" to się udało, bo jest o tym, co przeżywa chyba każdy z nas codziennie, o miłości i niepewności.

Reklama

Do piosenki powstał czarno-biały teledysk. Poza muzykami LemON, wystąpiła w nim przyjaciółka Igora z dzieciństwa, znana modelka Martyna Franków. Pojawiła się już ona w pierwszym klipie LemONa "Będę z tobą".

Wcześniej fani mieli okazję poznać inny numer zapowiadający nadchodzącą płytę, "Ake". Grupa LemON zadebiutowała imiennym albumem, który ukazał się w listopadzie 2012 roku.