Twórcy wielu rockowych przebojów takich jak "Cisza, czas i ja", "Moja i Twoja nadzieja" czy "Teksański" zaprezentują się dziś na deskach Teatru Roma. To właśnie tam nagrany zostanie koncert z cyklu "MTV Unplugged".
Występ zespołu zostanie wyemitowany w MTV Polska w październiku, natomiast pod koniec roku ukaże się płyta CD i DVD z zapisem koncertu.

Pierwszą polską artystką, która wystąpiła w ramach "MTV Unplugged", była Kayah. Zarówno CD, jak i DVD będące zapisem tego wydarzenia, zdobyły status Złotych Płyt.

"MTV Unplugged" można dosłownie przetłumaczyć jako "MTV bez prądu". To koncerty nagrywane z użyciem głównie akustycznych instrumentów. Wymagają one od muzyków przygotowania całkowicie nowych aranżacji swoich utworów, dzięki czemu znane przeboje brzmią inaczej niż zwykle i często zaskakują słuchaczy. Koncerty "MTV Unplugged" są do dziś jednymi z najbardziej spektakularnych działań MTV na polu muzyki. Udział w nich jest dla artystów wyróżnieniem i umacnia ich pozycję na muzycznym rynku.

Pierwszy "MTV Unplugged" odbył się w 1989 roku. Od tej pory w akustycznych nagraniach brały udział największe gwiazdy, m.in. R.E.M., Mariah Carey, Pearl Jam, Björk, Bob Dylan, Oasis, Lauryn Hill, The Cure. Jednym z najbardziej znanych jest koncert Nirvany z 1993 roku, który był ostatnim występem zespołu, zrealizowanym na kilka miesięcy przed śmiercią Kurta Cobaina.


Reklama