Dom

Odniosłam sukces, ale cały czas jestem tą samą nieśmiałą dziewczyną z Barbadosu. Pewności siebie nabieram dopiero na scenie. Zawsze byłam grzecznym dzieckiem. Co prawda z młodszymi braćmi Rorreyem i Rajadem często walczyłam, ale jakieś metody wychowawcze wobec młodszego rodzeństwa trzeba w końcu stosować, czyż nie? Dziś jestem mądrzejsza i bogatsza w doświadczenia, o wiele bardziej odpowiedzialna. Ostatnią szaloną rzeczą, na jaką się zdecydowałam, był tatuaż. Z dala od rodziny musiałam szybko dorosnąć. Teraz mieszkam w Los Angeles i muszę przyznać, że uwielbiam kalifornijską pogodę. Chociaż nadal bardzo tesknię za domem na Barbadosie.

Ekologia

Wystąpiłam na tegorocznym koncercie Live Earth. Jako jedyna nawet dwukrotnie - najpierw w Tokio, a kilka godzin i stref czasowych później w Londynie. I bardzo się z tego cieszę, bo przy okazji dowiedziałam się jeszcze kilku rzeczy o tym, w jaki sposób mogę się przyczynić do poprawy stanu środowiska. Przyznam szczerze, wcześniej nie miałam pojęcia, że nie powinniśmy zostawiać włączonej do kontaktu ładowarki telefonicznej, kiedy już z niej nie korzystamy albo jak ważne jest wyłączanie telewizora i odtwarzacza dvd, a nie zostawianie ich w stanie czuwania. Myślę, że ludzie nie przywiązują do tego wagi, bo są zwyczajnie niedoinformowani. Trzeba coś z tym zrobić. Choćby przez takie akcje jak Live Earth

Muzyka

Już za chwilę ruszam w swoją pierwszą światową trasę koncertową pod hasłem "The Good Girl Gone Bad Tour". Nie wyobrażam sobie podróżowania bez iPoda pełnego muzyki moich ulubionych artystów. Są wśród nich Amy Winehouse, Common, Timbaland i T-Pain. I jest cała masa muzyków, z którymi chciałabym kiedyś współpracować: Andre 3000 z duetu Outkast, Joss Stone, Kelis. Zwłaszcza z dwiema ostatnimi. Tak się jakoś składało, że jeszcze nie nagrałam duetu z inną piosenkarką. Nie ukrywam, że to kolejne marzenie do spełnienia. Jak najszybciej.

Idole

Kiedy nagrywałam swoją ostatnią płytę "Good Girl Gone Bad", codziennie słuchałam krążka Brandy "Afrodisiac". Nadal chętnie do niej wracam, bo Brandy za każdym razem zabiera mnie w fascynującą emocjonalną przejażdżkę. Zawsze chciałam być jak ona i nagrywać podobne albumy razem z Timbalandem, mimo że "Afrodisiac" przeszedł bez większego echa. Przy okazji mojej nowej płyty wreszcie się udało. Nie potrafiłam ukryć podniecenia. To była jedna z najciekawszeych sesji nagraniowych w moim życiu. Pracowałam z wieloma producentami, ale Timbaland należy do moich ulubionych. Nie mogę też zapomnieć o Justinie Timberlake’u, który specjalnie dla mnie napisał piosenkę "Rehab". Zaśpiewał też na niej... chórki.

Parasolki

Po wielkim sukcesie mojej piosenki "Umbrella" amerykańska firma Totes, która zajmuje się produkcją parasolek i różnych przeciwdeszczowych akcesoriów, skontaktowała się ze mną z pytaniem, czy nie chciałabym z nimi współpracować i coś dla nich zaprojektować. Nie mogłam odmówić. Tak powstała kolekcja moich parasolek "Rihanna Umbrellas". Model "Rihanna 2 Color Satin Stick" wygląda zupełnie jak parasol, z którym tańczyłam podczas ostatniej gali MTV Movie Awards. Ale z tego co wiem, największą popularnością cieszy się wzór "Rihanna Signature Slender ’brella" w kolorze różowym. Myślę również o własnej linii odzieżowej, ale nie zaplanowałam jeszcze szczegółów. Nawet nie wiem, jak bedzię się nazywać. Musicie się uzbroić w cierpliwość.

Beyonce

Bez względu na to, jak przedstawia się nasze stosunki w mediach, nie unikam odpowiedzi na pytania o Beyonce. Nasze kłótnie istnieją tylko na papierze, bo w rzeczywistości nie ma między nami żadnych sprzeczek ani rywalizacji. Od lat jestem fanką Beyonce, a kiedy się widujemy, zawsze znajdziemy okazję, żeby chwilkę porozmawiać. To smutne, że media inaczej traktują wykonawców męskich i żeńskich. To przecież bzdura, że jeśli dwie dziewczyny odnoszą sukcesy, to od razu muszą pałać do siebie nienawiścią. W przypadku facetów w grę wchodzi męska przyjaźń. Choćby Kanye West i 50 Cent - kiedy tylko pojawią się razem na scenie, bawią się doskonale, a wraz z nimi cieszy się cała amerykańska prasa. Na szczęście, po trzech latach w tym biznesie nabrałam dystansu do takich rzeczy.

Jay-Z

Nie mogłabym wymarzyć sobie lepszego szefa. Ma ogromne doświadczenie, bo tkwi w tym biznesie od lat. Nic go nie zaskoczy. W związku z tym doskonale wie, jak pokierować moją karierą i trzymać mnie z dala od niektórych aspektów przemysłu muzycznego. Jay to doskonały producent muzyczny i mentor, a na dodatek wspaniały przyjaciel.Rihanna, właściwie Robyn Rihanna Fenty, urodziła się 20 lutego 1988 w Saint Michael na słonecznym Barbadosie jako córka Ronalda i Gujanki Moniki Fenty. Światowy rozgłos zyskała dzięki współpracy z Jay’em-Z i hitom "SOS" (wykorzystanym w akcji reklamowej marki Nike), "Unfaithful", "Break It Off" oraz "Umbrella", które przez rekordowe 10 tygodni niepodzielnie królowało na brytyjskiej liście przebojów.