Swą działalność Big Cyc rozpoczął w 1988 roku, kiedy to grupa przyjaciół skrzyknęła się, by uroczyście świętować wyssany z palca jubileusz "75-lecia wynalezienia damskiego biustonosza". Skiba z dachu kiosku Ruchu ciskał w tłum wyjmowane z kolorowej reklamówki biustonosze, a twoarzyszący mu muzycy darli się w niebogłosy.

Reklama

Członkowie założonej na tę okazję grupy Big Cyc od razu wyczuli, że połączenie rock'n'rolla z kabaretem to jest to - na pierwszym koncercie zespołu stawił się kultowy w tamtych czasach Teleexpress, relację przeprowadziła radiowa Trójka.

Od tamtego czasu zespół zdążył wydać czternaście płyt. Ich tytuły ("Z partyjnym pozdrowieniem", "Miłość, muzyka, mordobicie", "Wojna plemników", "Pierwsza komunia, drugie śniadanie, trzecia Rzeczpospolita" czy ostatni "Szambo i perfumeria") jasno wskazują, że istotą działalnościa grupy jest kąśliwy, czasem przekraczający granice dobrego smaku komentarz polityczny, połączony z zjadliwą satyrą.

Grupa przeżywała bardzo dobre chwile (przeboje "Makumba", "Dramat fryzjerski", "Moherowe berety") i mementy grozy (pamiętne wypięcie się Skiby na ówczesnego premiera Jerzego Buzka), ale przez niemal cały czas masowo przyciągał publiczność na swoje występy.

Również na koncercie zespół będze świętował swoje dwudzieste urodziny. W niedzielę 30 marca, o godzinie 22.00 w Hard Rock Cafe rozpocznie się koncert promujący nową płytę zespołu Big Cyc "Szambo i perfumeria". Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje grupy oraz - po raz pierwszy - dużą część materiału z nowego albumu, który ukaże się 1 kwietnia.

Jak zapewnia Skiba: "forma zespołu i rozpierająca nas energia gwarantują doskonałą zabawę". Uwaga - wstęp na koncert bezpłatny!