Jego nowy projekt już jest na szczycie notowania najlepszych albumów w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Last Shadow Puppets to formacja, składająca się zaledwie z dwóch muzyków. Alex Turner, który na co dzień dowodzi zespołem Arctic Monkeys i Miles Kane, wokalisty i gitarzysty mniej popularnego zespołu The Rascals, postanowili zaatakować rynek brytyjski z innej, choć wciąż bardzo podobnej do ich stylu strony.

Płyta „The Age Of The Understatement” już zdobyła szczyt brytyjskiej listy przebojów. Co prawda na liście najpopularniejszych singli prym wiedzie Madonna, ale tylko dlatego, że pierwszy utwór, promujący płytę przebojowego duetu, już dosyć dawno debiutował w roli singla.

Alex Turner po raz trzeci trafił na szczyt ze swoim albumem. Dwa poprzednie, „Favourite Worst Nightmare” i “Whatever People Say I Am, That's What I'm Not” wprowadził tam razem z Arctic Monkeys. Zaledwie 22 letni Brytyjczyk nie ma zamiaru spoczywać na laurach. Dwie nagrody Britt Award, które otrzymał razem z zespołem tylko zmotywowały go do cięższej pracy. Oprócz „pobocznego projektu” zapowiedział już kolejny album Arctic Monkeys, nad którym zamierza ostro popracować.