Detaliczne, niezależne sklepy znikają powoli z amerykańskich ulic. Zamiast nich mamy sklepy internetowe i olbrzymie centra handlowe, w których znaleźć możemy praktycznie wszystkie dostępne nagrania. Nie wszystkim się to jednak podoba.

Reklama

Na 14 kwietnia zaplanowano w Stanach Zjednoczonych "Dzień Sklepu z Płytami". To ogólnokrajowa akcja, w ramach której w setkach niezależnych sklepów muzycznych odbędą się happeningi. A wezmą w nich udział największe gwiazdy muzyki.

Swoje poparcie dla inicjatywy wyrazili między innymi Paul McCartney, Peter Gabriel, Chuck Berry, Mike Patton czy Norah Jones. Metallica zapowiedziała, że da specjalny koncert w jednym z niezależnych sklepów w Mountain View w Kalifornii.

Na swojej oficjalnej stronie członkowie heavy metalowej formacji napisali: "Przyjdźcie do sklepu, powiedzcie nam <Cześć>, przynieście coś dla nas do śpiewania i wesprzyjcie swoich lokalnych, muzycznych sklepikarzy. Jak już u nich będziecie, to może coś kupicie".

Metallica kończy nagrywać swój dziewiąty albumu - jego premierę zapowiedziano na wrzesień tego roku. Ciekawe, czy więcej egzemplarzy sprzeda w tradycyjnych punktach sprzedaży, czy przez internet?