Rodzina muzyka odmówiła firmie Weinstein, twórcom ekranizacji powieści Rity Marley, licencji na wykorzystanie w nim utworów muzyka. Powodem jest realizacja innego filmu który ma być pierwszą biografią muzyka.

Reklama

Konkurencyjny film to dokument reżyserowany przez Martina Scorsese a produkowany przez firmę Tuff Gong Picture, należącą w całości do rodziny Marleyów.

Rodzina Marleyów stara się jednak tłumaczyć. Jak twierdzą nie spodziewali się, że film produkowany przez firmę Weinstein tak szybko trafi do kin (czytaj: przed ich produkcją). Dlatego chcą zablokować prace nad nim, odmawiając licencji na muzykę.

Jak powiedział Ziggy Marley: "Wszystkie nasze działania ukierunkowane są na wspieranie dokumentu kręconego przez Scorsese. Wierzymy, że będzie to najlepszy sposób na pokazanie życia naszego ojca z jego własnej perspektywy. Inny film, odwołujący się do jego życia, bez jego muzyki, będzie po prostu pusty".

Dokument o Bobie Marley’u ma pojawić się w lutym 2010 roku. Film na podstawie książki Rity Marley zapowiedziany był na rok 2009. Wydawca muzyki Marleya, Chris Blackwell, powiedział, że najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji byłoby opóźnienie produkcji Weinstein aż do roku 2015.