Impreza "Idol Gives Back" przeniosła wielomilionowe żniwo. Jednego wieczoru, dzięki wsparciu sponsorów oraz dotacjach d widzów udało się zebrać ponad 22 miliony dolarów. Wieczór w Kodak Theater w Hollywood wypełniony był występami aktorów, muzyków sportowców i polityków. Był tam każdy, od Brada Pitta po Bono, od Annie Lennox po znanej z “Gotowych na wszystko” Teri Hatcher.

Reklama

Pieniądze zbierane były głownie dla fundacji, zajmujących się opieką nad dziećmi oraz pomocą dla krajów trzeciego świata. Organizatorzy imprezy oczekują, że suma przychodów w kolejnych tygodniach przekroczy łącznie 100 mln dolarów.

Ubiegłoroczna edycja imprezy przyniosła w sumie 76 mln dolarów zysku. Tym razem, dzięki większemu zaangażowaniu sponsorów ma być lepiej.

Największą gwiazda wieczoru nie był jednak ani żaden muzyk, ani aktor, lecz brytyjski premier. Gordon Brown ogłosił, że Wielka Brytania wyśle do Afryki 20 milionów siatek przeciwko moskitom, o łącznej wartości grubo ponad 200 mln dolarów. Dla wielu może wydać się to dziwnym pomysłem, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę, że w Afryce moskity przenoszą jedne z najgroźniejszych chorób znanych człowiekowi, gest taki przybiera zdecydowanie na wartości. Kto wie, może dzięki takim zwykłym siatką uda się uchronić tysiące, dziesiątki czy nawet setki tysięcy ludzi przed śmiercią w męczarniach.