Metallica obserwując poczynania kolegów po fachu, takich jak Radiohead czy Nine Inch Nails, którzy sami zajmują się produkcją swoich krążków, postanowiła zakończyć współpracę z wytwórniami muzycznymi po wygaśnięciu ich kontraktu.

Reklama

Ulrich pytany o lukratywne kontrakty, jakie ostatnio podpisali Madonna i U2, stwierdził, że “ani on ani Metallica nigdy się nie sprzedali i sprzedać nie mają zamiaru”. Po rozwiązaniu aktualnego kontraktu, co nastąpi po wydaniu kolejnego krążka, nie będą chcieli mieć nikogo nad sobą.

Mimo tego, że Urlich planuje cały ciężar promocji i sprzedaży kolejnych albumów przenieść do Internetu, żałuje, że małe sklep z płytami znikają z ulic. “Sklep z muzyką były bardzo ważną częścią mojego życia. W wieku 12 czy 14 lat, kiedy jeszcze mieszkałem w Danii, sklep z płytami był dla mnie jak Święty Graal, a facet, który tam pracował był moim największym bohaterem”.

Kolejny, dziewiąty album Metalliki zapowiadany jest na jesień. Zespół pojawi się w Polsce już za miesiąc, 28 maja. Na stadionie w Chorzowie kolejny raz pokażą dlaczego są najlepsi na świecie w tym co robią.