Album, pod nieznanym jeszcze tytułem, będzie zawierał dziesięć piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej. W studiu wspiera Nosowską Uni Sex Blues Band, z którym nagrała swoją poprzednią solową płytę. Produkcją krążka zajmuje się Marcin Macuk, na co dzień filar zespołu Pogodno.

Wiadomo, że część utworów została przygotowana wcześniej i wykonana na wspomianym koncercie w Teatrze Roma. Nosowska zaśpiewała wówczas siedem piosenek Osieckiej, między innymi "Na Całych Jeziorach Ty", "Kokainę", "Zielono Mi", "Uciekaj Moje Serce" i "Dziewczynę Ze Snu".

"Uważam, że jest najlepszą autorką tekstów wśród piszących kobiet" - powiedziała o Osieckiej wokalistka Hey w jednym z wywiadów. Nosowska miała poważny problem z wyborem utworów. "Wielki śpiewnik Agnieszki Osieckiej" opiewa na 14 tomów, jej teksty interpretowali między innymi: Kalina Jędrusik, Maryla Rodowicz, Skaldowie, Czerwone Gitary, Edmund Fetting i Krystyna Janda. "Od zawsze mam wrażenie, że jestem wprost stworzona do odbierania jej poezji" - twierdzi Katarzyna Nosowska.