2023 r. przynosi największą dotychczasową rewolucję w historii Lech Polish Hip-Hop Festival i Lech Polish Hip-Hop Music Awards. Najważniejszymi zmianami są nowy termin oraz jeszcze większa integracja dwóch kluczowych imprez. Nie zmienia się za to, co jest najbardziej istotne. Płock ponownie będzie stolicą hip-hopu w Polsce” - poinformowali w środę organizatorzy.

Reklama

Jak podkreślili, Lech Polish Hip-Hop Music Awards będzie w tym roku nie tylko dobrym wstępem do koncertów w trakcie Lech Polish Hip-Hop Festival, „ale i nowym otwarciem” - zmienia się bowiem data festiwalu, który tym razem zaplanowano od 6 do 9 lipca, a nie w sierpniu, jak podczas wcześniejszych odsłon. „Takie przesunięcie o blisko miesiąc ma na celu lepsze zaplanowanie wakacji festiwalowiczom oraz umożliwi dobre wejście w najgorętsze dni roku” - zaznaczyli organizatorzy w anonsie obu wydarzeń.

Twórcy Lech Polish Hip-Hop Festival i Lech Polish Hip-Hop Music Awards zapowiedzieli jednocześnie, iż „nowością będą również zmodyfikowane oraz większe sceny oraz strefy, w tym merchandise, aktywności, relaksu i foodtrucków”. Większe będzie też pole namiotowe na płockiej plaży nad Wisłą.

Ważne miejsce

Od wielu lat zdajemy sobie sprawę, że Płock jest niezwykle ważnym miejscem dla fanów hip-hopu. Wielu z nich każdego roku jeden wakacyjny weekend rezerwuje sobie na Lech Polish Hip-Hop Festival, dlatego integrując obydwa wydarzenia przesuwamy termin eventu. Nagrody będą nie tylko idealnym wstępem do koncertowego szaleństwa, ale i wyjątkową częścią całości” - powiedział Marcin Siwek, główny organizator festiwalu oraz gali nagród rodzimej branży hip-hop.

Reklama

Jak wyjaśniono w anonsie obu wydarzeń, „podczas pierwszego festiwalowego dnia zostaną wręczone statuetki, natomiast pomiędzy kolejnymi wyróżnieniami będą odbywały się koncerty największych gwiazd polskiej sceny hip-hopowej”. „6-9 lipca 2023 r. będzie najgorętszym i najbardziej hip-hopowym weekendem w Polsce” - zapowiadają organizatorzy Lech Polish Hip-Hop Festival i Lech Polish Hip-Hop Music Awards. Wkrótce mają zostać ogłoszeni pierwsi wykonawcy tegorocznej odsłony hip-hopowego festiwalu, jednego z największych muzcyznych wydarzeń w kraju.

Lech Polish Hip-Hop Festival organizowany jest w Płocku od 2013 r. Podczas ostatniej edycji w 2022 r., od 11 do 13 sierpnia, na kilku scenach na nadwiślańskiej plaży wystąpiło ponad stu artystów, a wśród nich m.in. Quebonafide, Sokół, O.S.T.R., Peja, Donguralesko, Pezet i Bedoes. Zwieńczeniem koncertów była gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards w 18 kategoriach, która 14 sierpnia pierwszy raz odbyła się w Płocku, w hali widowiskowo-sportowej Orlen Arena - rok wcześniej premierowa odsłona tego wydarzenia miała miejsce w Hali Stulecia we Wrocławiu. (PAP)