Różni Wykonawcy
POECI
Warner

_____________________________________________________________________________

Pomysł Bodka Pezdy (Agressiva 69, 2-47 Records) na album "Poeci" wydaje się intrygujący, a jednocześnie mocno kuriozalny – wiersze Tuwima, Krasickiego, Wyspiańskiego, Lechonia, Mickiewicza nawijane m.in. przez Sokoła, Peję, Łonę, OSTR i L.U.C. Z jednej strony rytm ich dzieł, budowa, dobór słów, metafor i rymy idealnie pasuje pod hiphopowe beaty, ale przecież raperzy rzadko kiedy sięgają po obce teksty i wielu z nich zwyczajnie nie posiada umiejętności interpretacji.

W związku z tym popisy Lilu z „Lokomotywą” czy Trzeciego Wymiaru z "Redutą Ordona" przypominają niestety kiepski występ na szkolnej akademii. Za to znacznie lepiej repertuar dobrali sobie PIH, znany wielbiciel kobiecych wdzięków, który pod jazzujące frazy wykonał zmysłowe "Lubię kiedy kobieta" Przerwy-Tetmajera, czy znany ulicznik Peja z pełnym przekonaniem wykonujący "Pijaka" Kaczmarskiego. Lekcji z języka polskiego nie zamierzał też odrabiać Sokół, który wybrał bardzo ponury tekst swojego słynnego przodka Stanisława Wyspiańskiego.

Mimo kilku ewidentnych wpadek cały projekt broni się przede wszystkim dzięki rewelacyjnej produkcji duetu Whitehouse oraz zaangażowaniu takich artystów jak L.U.C., który swoim psychodelicznym stylem idealnie nawiązał do twórczości Witkacego i pokazał sens podejmowania się takich przedsięwzięć.