Cool Kids Of Death
Afterparty 2
Ampersand
Ocena: 4
______________________________________________________________________________

Produkcją utworów zajęli się zarówno członkowie grupy, jak i zaproszeni goście, m.in. z formacji Dick 4 Dick, Psychocukier, Kamp! i niemieckiego Mediengruppe Telekommander. W ten sposób muzycy ulegli swojej fascynacji rytmami electro i dance-punk – a całość wypada nie tylko bardzo dynamicznie, ale też jest w miarę spójna i równa.

Przy doborze utworów na „Afterparty 2” przede wszystkim udało się zachować zadziorny charakter oryginalnej płyty i typowe dla grupy surowe brzmienie. Tutaj doskonale odświeżyli je Videoturisten czy gitarzysta Cinassa tytułowe „Afterparty” i klawiszowiec Methadone „Ruin Gruz„. Na szczególną uwagę zasługuje też zaskakująco bogaty i różnorodny miks „Leżeć” Dada Hipstera, zwycięzcy konkursu ogłoszonego na serwisie MySpace. No i kilka nawet udanych prób wpisania się w obecnie modne trendy w lżejszych produkcjach młodego tria Kamp! oraz Goodboy Khrisa (Dick 4 Dick).

Na tym tle niestety znacznie słabiej wypadają utwory, które miały być rzekomo siłą napędową tego wydawnictwa nowa kompozycja „Śmierć turystom” nagrana wspólnie z Supra1 znów razi niezrozumiałą potrzebą buntu i słabą kompozycją, a senna interpretacja „Uważaj” autorstwa Drivealone, czyli Piotra Maciejewskiego, jest zwyczajnie miałka i bez energii.

Mimo to aż chce się czekać na kolejny studyjny album CKOD.