Na powiększony o nieznane numery grupy U2 album trafi m.in. "Disappearing Act". Powstały w 1983 roku we współpracy z Brianem Eno i Danielem Lanois kawałek początkowo nosił tytuł "White City". "Jest niesamowicie wyjątkowy!" - chwali go Bono.

"Słuchałem niedawno piosenek, które dodamy do nowego "The Unforgettable Fire" - opowiada The Edge. - "Są wśród nich nagrania, które niedawno odkryliśmy a które powstały w tamtym okresie, w latach 80. Brzmią niesamowicie!"

Przypomnijmy, że właśnie z tego albumu nagranego w 1984 roku pochodzi jeden z największych przebojów grupy, utwór "Pride (In the Name of Love)".Luksusowa wersja odświeżonego debiutanckiego krążka grupy Kurta Cobaina zapowiadana jest na listopad. Na dwupłytowej reedycji albumu "Bleach", który ukaże się na CD orazbiałym winylu, znajdą się m.in. nagrania w wersji live.

"Bleach" nagrano podczas trzech sesji między grudniem 1988 a styczniem 1989 roku. Poprzednik płyty "Nevermind" miał premierę w czerwcu '89 i w samych tylko Stanach rozszedł się w nakładzie 1,7 miliona egzemplarzy. Początkowo miał nosić tytuł "Too Many Humans", który ostatecznie lider zespołu zmienił na "Bleach" pod wpływem sloganu "Bleach Your Works" z plakatu kampanii przeciwko AIDS.

p