Młodą Australijkę znamy już z reklamy pewnego dezodorantu i występu podczas półfinałów "Tańca z gwiazdami”. Jej największy dotąd przebój "Sweet About Me”, który wykonała w Sopocie, to kawałek w stylu Amy Winehouse. Do imprezowej Brytyjki Gabriella jest zresztą często porównywana. Podobieństwo zauważył również zasiadający w jury Robert Kozyra, który powiedział: "Gabriela jest sexy, pięknie śpiewa, ma charakter. Jest porównywana do Amy Winehouse, ale - sądząc po rękach - prowadzi zdrowy tryb życia".

Australijska gwiazda jak dotąd idzie jak burza. Wyspiarski miesięcznik „Q” okrzyknął ją jedną z gwiazd jutra. Cilmi sama napisała piosenki na debiutancki album "Lessons to Be Learned”, jest fanką Led Zeppelin i ma podobno wielu polskich przyjaciół w Australii.

Posłuchaj kawałka "Sweet About Me" >>>

Polskiej publiczności najbardziej przypadła do gustu Oceana. Pochodząca z Niemiec artystka może odbić fanów Ayo. Muzyka Oceany Mahlmann to mieszanka soulu, popu, jazzu, funku, bluesa oraz reggae, bowiem po tacie piosenkarka ma karaibskie korzenie. Fanka Ziggy’ego Marleya i Jamesa Browna w maju wydała debiutancki album "Love Supply”, z którego usłyszymy utwór "Cry, Cry”.

Posłuchaj kawałka "Cry, Cry" >>>

O Bursztynowego Słowika ubiegali się także: szwedzka formacja E.M.D., pochodzący z USA Josef Hedinger, Czesi z grupy Verona i szwedzki wokalista Ola. Polskę reprezentowała Kasia Wilk z piosenką "Do kiedy jestem”.

Podczas koncertu gościnnie wystąpili także Stachursky, Doda i Feel.