Mimo, że od dobrych kilku lat Noel i Liam nie ukrywali, że nie darzą się sympatią oświadczenie Noela wywołało burzę wśród fanów. Nie mogą uwierzyć w definytywne zakończenie kariery zespołu, który sprzedał do tej pory ponad 50 milionów płyt na całym świecie.

W oświadczeniu, które można przeczytać na stronie Oasisinet.com gitarzysta zdradził, że nie jest w stanie pracować ze swoim młodszym bratem chociażby jeden dzień dłużej. Przeprosił też fanów za odwołane najbliższe koncerty grupy we Francji, Włoszech i w Niemczech. W oświadczeniu dziękuje również fanom Oasis za 18 lat niewiarygnego czasu na scenie. Kończy słowami: Bardzo Was przepraszam, ale zajmę się teraz rodziną i moją ulubioną drużyną piłkarską (Manchester City). Do zobaczenia, to była piep... przyjemność...

Grupa powstała w 1991 roku w Manchesterze. Najpierw nazywała się "The Rain", założyli ją Liam Gallagher (wokal), Paul McGuigan (gitara basowa) oraz Tony McCarroll (perkusja). Wkrótce dołączył do nich starszy brat Liama, Noel Gallagher (gitara prowadząca, wokal). Wydali 7 płyt, ostatnia to "Dig Out Your Soul" z zeszłego roku. Ich największe przeboje to "Wonderwall", "Don't Look Back in Anger" i "D'You Know What I Mean?". Mają na koncie 36 nagród, w tym 5 Brit Awards.

p