Ten wieczór pod wieloma względami należał do aspirującej do miana "Madonny XXi wieku" 23-letniej gwiazdki muzyki pop. Przybyłe na galę koleżanki po fachu Lady GaGa zakasowała nie tylko liczbą statuetek, jakie zdobyły teledyski jej piosenek (najlepszy debiut dla "Poker Face" oraz najlepsza scenografia i efekty specjalne w "Paparazzi"). Bezkonkurencyjna była także w kategorii najdziwaczniej ubranej gwiazdy wieczoru.

Reklama

Oto wszyscy zwycięzcy MTV Video Music Awards 2009 >>>

O ile zdobywczyni statuetki "wideoklip roku" Beyonce pokazała się w nowojorskiej Radio City Music Hall odziana w klasyczną czerwoną suknię, a odbierająca nagrodę za "najlepsze kobiece wideo roku" Taylor Swift oczarowała piękną srebrną kreacją, o tyle GaGa pasowałaby bardziej na bal przebierańców u rodziny Adamsów.

Zobacz zakrwawioną Lady GaGę na MTV VMA 2009 >>>

Na czerwonym dywanie straszyła i śmieszyła szczelnie okrywającą ciało czarną, koronkowo-pierzastą suknią, a śpiewając podczas gali jedynie w bieliźnie zadziwiała mistrzowsko upozorowaną raną brzucha. Kiedy zaś odbierała statuetki za nagrodzone teledyski, pokazała się w czerwonej, koronkowej minisukience... Co, jak co, ale robienie wrażenia i zwracanie uwagi ma Lady GaGa opanowane do perfekcji!