Zaszczytne miano zostanie nadane gwiazdce 2 października podczas uroczystości, która odbędzie się w Nowym Jorku w ramach wydarzenia "Women In Music". Oprócz GaGi na uroczystości pojawi się Beyonce Knowles, która otrzyma tytuł "Kobiety Roku". Te celebrytki uznawane są najbardziej wpływowymi i utalentowanyi kobietami w muzycznym show-biznesie.

Beyoncé została "Kobietą Roku Billboardu" >>>

Czym 23-letnia celebrytka zasłużyła sobie na honory? Decyzja "Billboardu" jest uzasadniona podobno niesamowitymi postępami wokalistki w jej karierze, które dokonały się od debiutanckiego albumu "The Fame" wydanego w 2008 roku. Gwiazdka zaczynała od pisania piosenek m.in. dla Britney Spears, Fergie, Pussycat Dolls, New Kids on the Block i Akona. Płyta "The Fame" jest jak dotąd najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem 2009 roku.

Dlaczego GaGa zasługuje na to wyróżnienie? "Jest jedną z tych wyjątkowych artystów, którzy przyciągają tłumy" - mówi Bill Werde, przedstawiciel "Billboardu". Niewątpliwie. Jej dwa single "Just Dance" i "Poker Face", które promowały pierwszy album, wylądowały na szczycie "Gorącej 100". Chętnych do obejrzenia teledysków znalazło się ponad cztery miliony... Te dwie piosenki dołączyły też do topu dziesięciu najlepiej sprzedających się singli. Lady "dołączyła do najlepszych autorów piosenek i cały świat niecierpliwie czeka na jej kolejny ruch" - dodaje Werde.

Organizatorzy Women In Music chcą też podsumować wszystkie dokonania kobiet w dziedzinie muzyki. Planują stworzyć Women In Music Power Players List uwzględniającą panie, które dzięki swojej działalności i artystycznej wizji wywarły największy wpływ na przemysł muzyczny.

Cóż, Lady GaGa jest "skazana na sukces", a muzyka na "artystyczną wizję" GaGi.