Reklama
Warszawa
Reklama

To już 13 lat bez Grzegorza Ciechowskiego [ZDJĘCIA]

22 grudnia 2014, 23:50
Według profesora Macieja Mrozowskiego, słuchacze tak uwielbiali Ciechowskiego, bo był wyjątkowo charakterystyczną postacią. W wyjątkowym też stopniu wyróżniał się na tle swojej epoki. – Poza tym, w przypadku jego twórczości słowa idealnie pasowały do muzyki i wyrażały jakąś postawę, a to rzadkie w naszym kraju – dodaje profesor Mrozowski. Medioznawca zwraca uwagę, że choć Grzegorz Ciechowski zdobył jako artysta ogromną popularność, to w swojej muzyce przekazywał często poważne, skłaniające do refleksji treści. Profesor Maciej Mrozowski mówi, że w kulturze popularnej oczekujemy od muzyków utworów lekkich i przyjemnych. Ciechowski postępował wbrew tym oczekiwaniom, a jednak odniósł duży sukces. – To jest jakby drugi nurt muzyki rozrywkowej (...) Grzegorz Ciechowski raczej nas "drapał", zmuszał do zastanowienia niż bawił. Obecnie ciężko wskazać artystę, który by robił to samo – podkreśla profesor Mrozowski
Według profesora Macieja Mrozowskiego, słuchacze tak uwielbiali Ciechowskiego, bo był wyjątkowo charakterystyczną postacią. W wyjątkowym też stopniu wyróżniał się na tle swojej epoki. – Poza tym, w przypadku jego twórczości słowa idealnie pasowały do muzyki i wyrażały jakąś postawę, a to rzadkie w naszym kraju – dodaje profesor Mrozowski. Medioznawca zwraca uwagę, że choć Grzegorz Ciechowski zdobył jako artysta ogromną popularność, to w swojej muzyce przekazywał często poważne, skłaniające do refleksji treści. Profesor Maciej Mrozowski mówi, że w kulturze popularnej oczekujemy od muzyków utworów lekkich i przyjemnych. Ciechowski postępował wbrew tym oczekiwaniom, a jednak odniósł duży sukces. – To jest jakby drugi nurt muzyki rozrywkowej (...) Grzegorz Ciechowski raczej nas "drapał", zmuszał do zastanowienia niż bawił. Obecnie ciężko wskazać artystę, który by robił to samo – podkreśla profesor Mrozowski / Polska Agencja Prasowa / Andrzej Zbraniecki
22 grudnia 2001 roku odszedł lider legendarnego zespołu Republika. "Muzyka Grzegorza Ciechowskiego nie pozwalała być obojętnym. Dlatego jest aktualna do dziś, o czym świadczą istniejące liczne fankluby muzyka" – mów medioznawca, profesor Maciej Mrozowski.
Reklama
Reklama
Tematy:
Grzegorz Ciechowski Obywatel G.C. republika Grzegorz z Ciechowa

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • ert
  2014-12-23 07:28:08
  teraz wszyscy słuchaja Ciechowskiego. dlaczego nie robili tego 30 lat temu? znowu jakaś pieprzona moda czy jak?
  0
 • Aga
  2014-12-23 07:52:39
  "Grzegorz Ciechowski raczej nas "drapał", zmuszał do zastanowienia niż bawił. Obecnie ciężko wskazać artystę, który by robił to samo – podkreśla profesor Mrozowski" Czy profesor Mrozowski przed tym stwierdzeniem zapoznał się z twórczością chociażby Kazika Staszewskiego? Według mnie każdy jego "kawałek" zmusza do zastanowienia. A Waglewski, Janerka? itd.
  0
 • tadeusz n.
  2014-12-23 12:24:18
  nędzny głos,beznadziejna dykcja(seplenił) płaskie aranże.umarł bidoka to robią z niego bohatera.
  i tyle
  a waglewski staszewski soyka to co-nie zmuszają?
  1
 • Drzazga 101
  2014-12-23 18:16:48
  "To już 13 lat bez Grzegorza Ciechowskiego "
  O Matko, jakoś migło bez tych idiotyzmów w stylu: "Piejo kury, piejo, nie mają koguta".
  Hej !-
  1
 • Robnad
  2014-12-24 10:56:35
  ~ert2014-12-23 07:28
  "teraz wszyscy słuchaja Ciechowskiego. dlaczego nie robili tego 30 lat temu? znowu jakaś pieprzona moda czy jak?"
  chyba jednak nie wszyscy. słucham Cream, Zappy, Colosseum, Joplin.
  1
 • oko
  2014-12-24 09:16:30
  Pamietam jak przyszedł do programu Sto pytań do... Poprosili go na koniec żeby coś zagrał i zaśpiewał. Strasznie się wykręcał i nie zrobił tego. A rasowy muzyk to siada i gra, jak to mówią- od ucha do ucha. Mało tego- rasowy muzyk jak widzi instrument to nie może się powstrzymać. Te jego trzy akordy miały sens gdy były obudowane techniką. Tak po prostu wyjść i zagrać i zaspiewać nie umiał, a więc to nie jest muzyk.
  2
Reklama

Zobacz więcej

Reklama