Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Najsłynniejszy z festiwali po raz ostatni? Nawet Dalaj Lama wybrał się na Glastonbury [ZDJĘCIA]

30 czerwca 2015, 09:26
– Tak – jestem buddystą, jestem prastarym buddystą. Co więcej, jestem Jego Świątobliwością... Mam 80 lat, powinienem być jak wy, bardziej aktywny – mówił Dalaj Lama, którego urodziny przypadają w przyszłym tygodniu. Podczas wystąpienia w Glastonbury duchowy przywódca tybetańskich buddystów mówił, że współczesny system edukacji nie naucza wartości duchowych, a ludzka inteligencja jest często na usługach zła i nienawiści. Tak wielkie, spontaniczne zgromadzenie fanów muzyki uznał jednak za pozytywny przejaw optymizmu, dobra i przyjaźni. Festiwalowi fani odśpiewali Dalaj Lamie "Sto Lat".
– Tak – jestem buddystą, jestem prastarym buddystą. Co więcej, jestem Jego Świątobliwością... Mam 80 lat, powinienem być jak wy, bardziej aktywny – mówił Dalaj Lama, którego urodziny przypadają w przyszłym tygodniu. Podczas wystąpienia w Glastonbury duchowy przywódca tybetańskich buddystów mówił, że współczesny system edukacji nie naucza wartości duchowych, a ludzka inteligencja jest często na usługach zła i nienawiści. Tak wielkie, spontaniczne zgromadzenie fanów muzyki uznał jednak za pozytywny przejaw optymizmu, dobra i przyjaźni. Festiwalowi fani odśpiewali Dalaj Lamie "Sto Lat". / PAP/EPA / HANNAH MCKAY
Od 45 lat organizowany na 360-hektarowej farmie mlecznej przez jej właściciela, Michaela Eavisa, przyciąga największe gwiazdy i jest dziś jednym z najsłynniejszym festiwalem muzycznym na świecie. W tym roku na legendarne Glasto wybrał się nawet Dalaj Lama. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kultowej imprezy. Być może ostatniej.
Reklama
Reklama
Tematy:
Glastonbury Michael Eavis Florence & The Machine Lionel Richie Dalai Lama Pharrel Williams Kanye West Glastonbury 2015
Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • benek
    2015-06-30 18:19
    chinczycy potrafia zrobic kopie Glastonbury za pomoca drukarek 3D i Dalajlame ktory chwali Mao
    0
    zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama