Nie można przejść obojętnie obok Crystal Castles – intrygują i prowokują swoją muzyką, zachowaniem i wyglądem. Ich muzyka odpowiada najnowszym trendom muzycznym – jest taneczna, melodyjna, ale zarazem ostra i bezkompromisowa. Duet tworzą Kanadyjczycy – Alice Glass i Ethan Kath. Początkowo zespół funkcjonował jako solowy projekt Ethana. Alice dołączyła w kwietniu 2005 roku nagrywając próbne wokale do wcześniej przygotowanych podkładów. Efekt został opublikowany na Myspace. Zanim powstały właściwe kompozycje, do Crystal Castles zaczęły dobijać się wytwórnie. Wczesną wiosną 2008 roku premierę miał ich debiutancki album, który jest wzorcowym przykładem tego, jakie brzmienia były wówczas najmodniejsze. Elementy disco mieszały się tu z przesterowanymi liniami basowymi i dźwiękami rodem z gier komputerowych, a wszystko to okraszone zostało przetworzonym głosem Alice. Punkowy brud i klubowa energia łącząc się stworzyły nową jakość.

Reklama

W ubiegłym roku ukazała się nowa płyta duetu "Crystal Castles". Album był nagrywany w opuszczonym kościele w Islandii, w kabinie własnej konstrukcji w północnym Ontario, czy w opuszczonym garażu w Detroit. Kapela w 2009 roku pojawiła się Open'erze.

Organizatorzy zapowiedzieli wcześniej udział formacji La Roux, Hercules and Love Affair, The Orb, Klaxons, Does It Offend You, Yeahe, Fenech-Soler oraz Logo.

Karnet dwudniowy kosztuje 210 złotych, natomiast za wejściówkę jednodniową trzeba zapłacić 150 złotych. Do nabycia w sklepie internetowym Alter Art oraz za pośrednictwem Ticketpro.pl i Eventim.pl.

Gwiazdami ubiegłorocznej edycji byli m.in. Faithless, Calvin Harris, Thievery Corporation, Delphic i Friendly Fires.