Selector poświęcony jest przede wszystkim muzyce elektronicznej i tanecznej, ale bynajmniej nie zamyka się na inne gatunki. Stąd choćby obecność gitarowych zespołów, takich jak Franz Ferdinand (byli gwiazdami pierwszej edycji festiwalu w 2009 roku) czy Klaxons, którzy rozgrzeją publiczność w piątkowy wieczór.
Reklama
Największym wydarzeniem krakowskiego festiwalu będzie z pewnością pierwszy w Polsce koncert grupy La Roux. Brytyjski synthpopowy duet (na żywo wspomagany przez dodatkowych muzyków) dwa lata temu wywołał na muzycznej scenie spore zamieszanie. Debiut rudowłosej Elly Jackson i tworzącego z nią zespół producenta i kompozytora Bena Langmaida spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i fanów ambitnego popu. Posypały się nominacje do nagród uwieńczone statuetką Grammy dla najlepszego albumu z muzyką elektroniczną i taneczną.
Poza La Roux na Błoniach pojawią się brytyjscy szaleńcy z Does It Offend You, Yeah?, którzy będą promować najnowszy album "Don’t Say We Didn’t Warn You". DIOY, Y? słyną z żywiołowych i nieobliczalnych występów na żywo (o czym mówi w wywiadzie powyżej klawiszowiec Dan Coop), ich show nie można więc przegapić.
Na Selectora przyjadą też: legenda sceny elektronicznej, brytyjski zespół ambientowy The Orb, dowodzony przez Aleksa Pattersona, nieobliczalni Kanadyjczycy z Crystal Castles, Hercules and the Love Affair, Ladytron oraz Katy B, której debiutancki album "On a Mission” ukazał się zaledwie rok temu.
Silną reprezentację wystawi też polska scena. Najciekawiej zapowiada się wspólny występ Igora Boxxa (występującego wcześniej w duecie Skalpel) z grupą Oszibarack, ale warto także zwrócić uwagę na sety elektronicznych zespołów Kamp! oraz damsko-męskich duetów: Rebeka, Last Blush i Rubber Dots. Pełen line-up imprezy (odbywającej się na dwóch scenach) można znaleźć na stronie www.selectorfestival.pl
SELECTOR FESTIVAL | Kraków | 3 – 4 czerwca