W tym roku, odbywające się do tej pory na dużej i małej scenie koncerty w ramach Konkursu Młodych Kapel, zostaną przeniesione do Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Występy młodych muzyków odbędą się w dniach 13-14 lipca.

Reklama

Ostatni ze słynnych w całym kraju Festiwali Muzyków Rockowych (FMR) w Jarocinie odbył się w 1994 r. Doszło wtedy do starć z policją; imprezę przywrócono dopiero w 2005 r.

Jarocińskie rockowiska poprzedzione były organizowanymi przez całą dekadę lat siedemdziesiątych Wielkopolskimi Rytmami Młodych. Początkowo były to imprezy o zasięgu lokalnym. W 1973 r. po raz pierwszy zaproszono także zawodowych muzyków. Gwiazdą był wtedy zespół Anawa. W 1980 r. festiwal w Jarocinie przekształcił się w I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a później – w Festiwal Muzyków Rockowych.

Podczas ostatniego festiwalu fani mieli okazję wysłuchać m.in. odrodzonej tylko na jeden koncert Pidżamy Porno, kierowanej przez Beth Ditto grupy Gossip, TSA, Dezertera, Biffy Clyro, Comy, Ska-P, Gallows.

Nie podano jeszcze, kto weźmie udział w tegorocznej edycji festiwalu.