Gwiazda przyjedzie na tegoroczną edycję bydgoskiego festiwalu ARTPOP Festival – imprezy będącej następcą Smooth Festival. Tym razem koncerty będą odbywać się jednak w jednym z największych i najpiękniejszych polskich parków miejskich – Myślęcinku. Organizatorzy zapowiadają, że poza brytyjską mega gwiazdą na festiwalu pojawi się szereg innych gwiazd reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne – od popu po smotth-jazz. Winehouse jest pierwszą gwiazdą, która ostatecznie potwierdziła występ.

Reklama

Winehouse pasuje idealnie do festiwalowej koncepcji. Ledwie 28-letnia artystka łączy gatunki takie jak pop, R&B i jazz w wybuchową mieszankę, która przyniosła jej już kilka prestiżowych nagród, m.in. BRIT Awards i Grammy.

Nic zresztą dziwnego – Amy Winehouse wyrastała w domu, w którym muzyka była nieodzowną częścią każdego dnia. Od soulu i jazzu, których słuchali jej rodzice – po nowoczesny pop i muzykę alternatywną, którą odkrywała sama Amy. Od Sarah Vaughan po Beastie Boys. Już jako 13-latka śpiewała szlagiery Elli Fitzgerald i Erykah Badu. Uczyła się – i była wyrzucana – z najbardziej prestiżowych szkół muzycznych na Wyspach.

Dotychczas nagrała dwie płyty, obie obsypane nagrodami. Prawdziwym przebojem była zwłaszcza druga – „Back To Black”, która przyniosła wokalistce aż pięć nagród Grammy. Premierę trzeciej płyty zapowiedziano na jesień 2011 roku – niewykluczone więc, że w Bydgoszczy usłyszymy premierowe utwory z nowego krążka.

Bilety na koncert w Bydgoszczy będzie można kupić już od 26 kwietnia. Organizatorzy informują, że będą one w sprzedaży w sieciach Empik, MediaMartk i Saturn oraz na stronach eventim.pl i ticketpro.pl. Wejściówka do sektora VIP będzie kosztować 700 PLN, a na tzw. golden circle – 300 PLN. Cena biletów do sektorów A i B wynosi odpowiednio 200 i 130 złotych.