Hooverphonic – okrzyknięty spadkobiercą Massive Attack i Portishead – podbił trip-hopowy świat singlem "2 Wicky". Kariera Belgów nabrała tempa dzięki Bernardo Bertolucci’emu, który wykorzystał ten utwór w ścieżce dźwiękowej "Ukrytych pragnień". Od tej pory muzyka Hooverphonic związana jest z filmem ("The Real Blonde", serial "La Femme Nikita"). Najnowszy album formacji "The Night Before", nagrany z nową wokalistką Noemie Wolfs, ukazał się 14 lutego.

Reklama

Monika Brodka za ostatnią płytę zgarnęła 3 statuetki Fryderyka 2011 w kategorii Wokalistka Roku, Album Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku.

Pierwsza solowa płyta wokalisty zespołu Coma Piotra Roguckiego znajduje się w czołówce zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. "Loki – wizja dźwięku" to – jak mówi sam artysta – zapis ścieżki dźwiękowej do filmu, który nigdy nie powstał.

Skinny Patrini to ekscentryczny duet z Trójmiasta. Wykonują muzykę z pogranicza post-punku, electro i cold-wave. Anna Patrini i Michał "Skinny" Skórka są także autorami utworów wykorzystanych w ścieżce dźwiękowej "Galerianek" Katarzyny Rosłaniec. "Tworzenie muzyki we dwoje można przyrównać do dialogu (...) Jeśli pojawia się więcej osób, traci się intymność, będąc/pracując we dwójkę można naprawdę stworzyć coś niesamowitego." – mówi Michał.

ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011 jest kontynuacją Smooth Festival, którego wcześniejsze edycje odbyły się na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.