W tym roku do rywalizacji zakwalifikowały się grupy Freaks On Floor (Litwa), Troll Bends Fir (Rosja), Bloom Is Off The Rose (Węgry), Michal Chrenko & Band (Słowacja) oraz Apatheia (Czechy). Lista polskich wykonawców zostanie ogłoszona wkrótce.

Reklama


Freaks On Floor z Wilna łączą w swojej muzyce funk, punk, jazz i hip hop. W swojej czteroletniej historii zdobyli wyróżnienia nie tylko w rodzimym kraju, ale również w Anglii, Francji i Niemczech. W Polsce zagrają po raz pierwszy.


Dla Troll Bends Fir będzie to kolejna wizyta w naszym kraju – grupa supportowała fińską formację Korpiklaani. Chociaż pochodzą z Rosji, w ich twórczości można zauważyć inspiracje skandynawskim folkiem, a także muzyką celtycką. A wszystko to w prawdziwie rockowej otoczce.


Muzycy z Bloom Is Off The Rose będą przekonywać publiczność i jury bezkompromisowym metalem/hardcorem prosto z Węgier. Chociaż członkowie grupy grali już wcześniej w innych zespołach, w tym składzie występują dopiero od roku, a na swoim koncie mają jedno wydawnictwo.


Michal Chrenko & Band to formacja powołana przez finalistę programu telewizyjnego Slovakia Superstar. Grupa ma doświadczenie w postaci kilkuset koncertów, a ich utwór „Neviem” był szeroko prezentowany w słowackich rozgłośniach radiowych.


Art-rockowy zespół Apatheia swoimi dwoma albumami zyskał przychylność słuchaczy i krytyki. Grupa wielokrotnie zostawała uznawana jednym z najciekawszych objawień młodej czeskiej sceny muzycznej, dostając się między innymi do ścisłego finału konkursu „Coca Cola Pop Stars”.


Seven Festival Music & More 2011 odbędzie się w Węgorzewie w dniach 7-10 lipca. Do tegorocznych gwiazd należą Moonspell, Samael, Indica, Kult, Strachy na Lachy i wielu innych wykonawców z kraju i zagranicy. Pełen program z podziałem na poszczególne dni festiwalu, a także wiele innych informacji dotyczących imprezy można znaleźć na oficjalnej stronie Seven Festival – www.sevenfestival.pl


Patronat nad festiwalem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan Bogdan Zdrojewski oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego pan Jacek Protas. Patronami medialnymi są Onet.pl, Polskie Radio Trójka, Teraz Rock, Empik, Polskie Radio Czwórka, Eurogospodarka oraz Rebel TV. Organizatorem Festiwalu jest TP 1 MBA oraz Gmina Węgorzewo.