Będzie to jego drugi występ w Polsce. Pierwszy raz zaprezentował się polskiej publiczności 26 lipca 2007 r. w Gdańsku na koncercie "Przestrzeń wolności", zorganizowanym dla upamiętnienia podpisania porozumień sierpniowych. W koncercie wówczas uczestniczyło 35 tysięcy osób.

Reklama

Na tegorocznej trasie wokalisty przed Toruniem znalazły się m.in. Los Angeles, Nowy Jork, Chicago, Montreal, Toronto.

W Toruniu Stewart wystąpi na ogromnej scenie, mającej 13,5 m wysokości, 32,5 m szerokości i 21 m głębokości. Na scenie zostanie ustawionych osiem słupów oświetleniowych, a za nią wielkie telebimy. W ekipie towarzyszącej artyście znajdzie się 46 osób, w tym muzycy i technicy.

Przed Stewartem na scenie wystąpi zespół PIN z wokalistą Andrzejem Lampertem, który ma za zadnie wprowadzić w klimat wieczoru.

Rod Stewart ma 66 lat, jest Szkotem z amerykańskim obywatelstwem. To wyjątkowa osobowość sceniczna, o bogatych zdolnościach interpretacyjnych i kompozytorskich. Dysponuje ciepłym, chociaż szorstkim i zachrypniętym głosem.

Wielką karierę rozpoczął w latach siedemdziesiątych zeszłego wieku. Po współpracy z kilkoma zespołami rozpoczął występować jako solista. Jego pierwszy album jako wokalisty przeszedł bez większego echa. Drugi album, poza wielkim przebojem "Maggie May", też nie wzbudził większego zainteresowania. Dopiero kolejny "Every Picture Tells a Stroy" stał się wielkim hitem w Ameryce i Europie.

W 1994 r. Stewart został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w Cleveland (Stany Zjednoczone), będącego muzeum honorującym m.in. artystów rockowych. W 2006 r. został zaliczony do grona 100 najlepszych wokalistów wszech czasów amerykańskiego pisma muzycznego "Hit Parader".

W koncercie Stewarta na plaży Copacabana w Rio de Janerio obecnych było około 3,5 milion miłośników jego muzyki. Szacuje się, że na świecie zostało sprzedanych 250 milionów płyt artysty.

Reklama

Do wielkich przebojów Stewarta należą m.in.: "You're in My Heart", "Young Turks", "Downtown Train", "Angel", "Sailing", "Do Ya Think I'm Sexy", "Tonight's the Night", "Baby Jane", "Rhythm of My Heart", "Forever Young".