Zespół Roxette w lutym da koncert w warszawskiej Sali Kongresowej. W maju na warszawskim Torwarze wystąpi irlandzki piosenkarz i kompozytor Chris de Burgh. Artysta przyjeżdża do Polski w ramach trasy koncertowej Moonfleet.

Reklama

11 czerwca na toruńskiej Motoarenie odbędzie się koncert Roda Stewarta. Będzie to drugi występ artysty w Polsce. Stewart, Szkot z amerykańskim obywatelstwem, karierę sceniczną rozpoczynał w latach 70., sławę zyskał albumem "Every Picture Tells a Story". W roku 2006 amerykańskie czasopismo "Hit Parader" zaliczyło piosenkarza do 100 najlepszych wokalistów wszech czasów.

Brytyjski zespół Iron Maiden zagra 10 czerwca na warszawskim lotnisku Bemowo. Heavymetalowcy wystąpią w ramach drugiej polskiej edycji Sonisphere Festival.

9 sierpnia w hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu wystąpi natomiast brytyjski wokalista Ozzy Osbourne, wieloletni lider heavymetalowej grupy Black Sabbath. W 1980 roku rozpoczął karierę solową, a do 2010 roku nagrał dziesięć albumów studyjnych. W rankingu 100 najlepszych heavymetalowych wokalistów zajął ósme miejsce.Na 30 lipca organizatorzy Open'er Festival w Gdyni zapowiadają koncert brytyjskiej formacji Coldplay, która od pierwszego albumu "Parachutes" (2000) podbija muzyczne rynki na całym świecie.

W kwietniu w łódzkiej Atlas Arenie wystąpią trashmetalowe zespoły Slayer i Megadeth oraz współzałożyciel grupy Pink Floyd - Roger Waters. Slayer i Megadeth przyjadą do Łodzi w ramach wspólnej trasy koncertowej European Carnage Tour 2011. Tydzień później na dwóch koncertach w Łodzi pojawi się Waters, który w 2011 roku w 30. europejskich miastach zaprezentuje materiał z jednego z najlepszych albumów Pink Floyd - "The Wall".

Portishead, trip-hopowa grupa z Wielkiej Brytanii zagra 7 lipca na placu między halami Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu w ramach "maltafestival poznań 2011".

W Bielsku-Białej na zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej "Sacrum in Musica" 30 kwietnia melomani wysłuchają "Misa Flamenco". Gwiazdą koncertów będzie gitarzysta Paco Pena.

W styczniu wystąpi w Polsce The Australian Pink Floyd Show. W ramach trasy po kraju muzycy zagrają w Rzeszowie, Płocku, Gdańsku, Bydgoszczy, Warszawie, Lublinie i Katowicach.W Opolu, oprócz powracającego do amfiteatru Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, na którym pojawiają się gwiazdy polskiej muzyki, w 2011 roku odbędzie się 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego "Drum Fest", na której mają wystąpić m.in. klawiszowcy - Dream Theater Jordan Rudess z orkiestrą symfoniczną i Keith Emerson z zespołu Emerson Lake and Palmer.

Podczas festiwalu zapowiadany jest także koncert pt. "3D", podczas którego z rockowymi przebojami mają wystąpić trzej perkusiści (Tommy Aldridge m.in. z Motorhead i Joey Kramer z Aerosmith) wraz z gitarzystami Deep Purple i Whitesnake. "Trzecim perkusistą będzie Ian Paice (Deep Purple, Whitesnake) albo inny bębniarz tej samej klasy" - powiedział PAP organizator festiwalu Wojtek Lasek. Jak zdradził, prowadzone są również rozmowy w sprawie koncertu Carlosa Santany.

13 lutego w Gdyni i 15 lutego w Zabrzu wystąpi największa gwiazda muzyki fado - Mariza. Pod koniec maja z trzema koncertami (25 maja w Poznaniu, 30 maja w Zabrzu i 31 maja w Warszawie) przyjedzie do Polski brytyjska piosenkarka gruzińskiego pochodzenia Katie Melua.