Wyjątkowy styl, który reprezentuje Botti, jest połączeniem tradycyjnego jazzu z funky, popem i r&b.

Urodzony w 1962 r. muzyk współpracował z największymi gwiazdami, takimi jak Chaka Khan, Frank Sinatra, Andrea Bocelli, Jill Scott, Rod Stewart, Dean Martin, Michael Buble. Na swoim koncie ma wiele nagród, w tym nagrodę Grammy. W latach 1990-1995 grał w zespole Paula Simona, aby następnie rozpocząć solową karierę krążkiem "First Wish".

Reklama

Najbardziej znany jest ze współpracy z Stingiem. Botti występował podczas jego trasy koncertowej "Brand New Day" w 2000 i 2001 r. Utwory nagrane przy udziale Stinga znalazły się w albumie trębacza "Night Sessions". Jego najnowsza płyta "Italia" prezentuje fragmenty włoskiej opery i filmowych ścieżek dźwiękowych.

Od 2004r., gdy wydał album "When I Fall In Love", uważany jest za najlepiej sprzedającego się amerykańskiego instrumentalistę.

Na koncercie w szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich towarzyszyć mu będzie zespół z wokalistką Lisa Fischer.

Chris Botti zagra również w Warszawie jako jedna z gwiazd koncertu na powitanie polskiej prezydencji w Radzie Europy.

Koncert Bottiego jest ostatnim w ramach tegorocznego Szczecin Plus Music Fest, który prezentuje world music i jazz na najwyższym światowym poziomie i promuje nowe zjawiska w obrębie tych gatunków muzyki. W ramach 8. edycji festiwalu wystąpili z koncertami: Bassekou Kouyate, Ayo, Juan Carlos Caceres, Cesaria Evora.