Jak pisze "Fakt":

Reklama

Festiwal Piosenki Rosyjskiej odbywa się w Zielonej Górze od 2008 roku i jest nawiązaniem do organizowanego tam wcześniej legendarnego już Festiwalu Piosenki Radzieckiej (lata 1965-1989), którego laureatami byli, m.in.: Urszula, Izabela Trojanowska, Małgorzata Ostrowska i Michał Bajor. Jeszcze wiele lat temu wszelkie koncerty i festiwale, które specjalizowały się w rosyjskiej piosence, nie były postrzegane u nas zbyt dobrze i nie cieszyły się większym zainteresowaniem. Skojarzenia z minioną epoką były zbyt silne, a Polacy chętniej słuchali hitów „z zachodu”. Teraz wszystko się zmieniło. Piosenka rosyjska znów jest przez nas słuchana chętnie i z dużym sentymentem. Dlatego tak wiele gwiazd bierze udział w festiwalu i staje do rywalizacji o złoty, srebrny i brązowy samowar. W roku ubiegłym pierwszą nagrodę w konkursie polskich wykonawców wyśpiewała sobie Anna Dereszowska.

Polskie i światowe gwiazdy

Tegoroczny Festiwal Piosenki Rosyjskiej odbędzie się w najbliższą sobotę. Widowisko będzie transmitowane przez telewizyjną Dwójkę, ale też przez TV Rosija. W konkursie o nagrodę główną – Złoty Samowar i 50 tysięcy złotych – rywalizować będą, m.in.: Katarzyna Zielińska z zespołem Chłopacy, Sonia Bohosiewicz, Urszula Dudziak, Natalia Lesz, Krzysztof Respondek, Stachursky, Papa D. oraz zespół Poparzeni Kawą 3. Artyści wykonają piosenki z ostatnich dwudziestu lat, a wykonawcę wybiorą widzowie poprzez wysyłanie smsów.

W Zielonej Górze wystąpią też światowe sławy. Zaśpiewają: Michael Bolton, Arash i Julio Iglesias Jr.

Na scenie nie może też zabraknąć rosyjskich artystów, którzy w swoim kraju są prawdziwymi gwiazdami. Zobaczymy: Aline (wokalistkę zespołu Via SIRIUS), Artz (prowadziła poprzednie edycje festiwalu) oraz zespół Korni i piosenkarkę Slava.

Szykują się ponad trzy godziny świetnego widowiska!

>>> Aktor "Usta usta" błyszczy klatą