Organizatorzy imprezy wyjaśniają, że wokalista The Subways, Billy Lunn, cierpi na zapalenie gardła. Menadżer zespołu napisał, że Lunn nie tylko nie może śpiewać, ale nawet mówić. Brytyjczycy mają przyjechać do Polski na koncerty klubowe w październiku.

Reklama

W tym roku w Jarocinie pojawią się takie formacje jak m.in. Apocalyptica, Anti Flag, Bad Religion, Dżem, Myslowitz. Podczas specjalnego koncertu w piątek w nocy zespół Armia Tomasza Budzyńskiego odegra w całości kultowy album "Legenda". Na scenie pojawią się muzycy, którzy uczestniczyli w powstaniu tej płyty – Robert Brylewski i Krzysztof "Banan" Banasik.

Zagra też sześć kapel amatorskich, z których najlepsza otrzyma nagrodę publiczności – Złotego Kameleona. Drugą nagrodę, ufundowaną przez Instytut Adama Mickiewicza, otrzyma kapela najwyżej oceniona przez profesjonalne jury.

Jarocińskie rockowiska poprzedziły organizowane przez całą dekadę lat siedemdziesiątych Wielkopolskie Rytmy Młodych. Początkowo były to imprezy o zasięgu lokalnym. Od 1980 r. festiwal przekształcił się w I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a później – w Festiwale Muzyków Rockowych.

Tegoroczny festiwal potrwa do 17 lipca.