Po pierwsze odnosi się do muzyki: zespół Yasmin łączy elementy brzmienia zaczerpnięte z XVIII-wiecznej Andaluzji z flamenco i z muzyką irańską. Po drugie: Levy śpiewa w stylu ladino, niemal całkowicie zapomnianym języku hiszpańskich Żydów. W jej wibrującym, lekko zachrypniętym głosie brzmi on magicznie. Po trzecie Yasmin hipnotyzuje wyglądem i zachowaniem na scenie – oddanym w całości kompozycji, jakby chciała mówić także ciałem. Kompilacji tych trzech określających jej styl elementów będzie można doświadczyć w najbliższą sobotę w warszawskim Palladium, gdzie artystka wystąpi w ramach cyklu Deutsche Bank Invites.

Jej debiutancki album sprzed dziesięciu lat "Romance & Yasmin" otrzymał nominację w kategorii najlepszy debiut World Music Award magazynu muzycznego "fRoots" i programu BBC Radio 3. Do tej pory wydała jeszcze cztery płyty, ostatnią "Sentir" (2009) wyprodukował Javier Limon, producent pracujący m.in. z Paco de Lucią i Marizą. Levy od trzech lat corocznie wyróżniana jest w najbardziej prestiżowym plebiscycie BBC World Music Awards. Ma za sobą występy w najsłynniejszych salach świata: Sydney Opera House, Royal Opera House w Londynie, Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz Operze Narodowej w Tel Awiwie. We wrześniu 2008 roku została Ambasadorem Dobrej Woli brytyjskiej organizacji charytatywnej Children of Peace, która niesie pomoc dzieciom dotkniętym skutkami bliskowschodniego kryzysu.

Dzień po występie w stolicy Yasmin Levy zaśpiewa we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem w ramach jesiennej edycji Ethno Jazz Festival.

YASMIN LEVY | Warszawa, Palladium | 24 września