Wtorkowy koncert w Warszawie jest częścią trasy koncertowej, która rozpoczęła się w poniedziałek w Gdańsku, a zakończy się 16 października koncertem w Białymstoku. Możdżerowi towarzyszyć będzie gościnnie Zohar Fresco.

Reklama

Możdżer wykona utwory z wydanej w czerwcu płyty "Komeda". Można na niej usłyszeć zarówno klasyczny motyw przewodni z "Dziecka Rosemary", jak i kompozycje z filmów "Prawo i pięść" i "Nóż w wodzie".

"Bez zadęcia i kombinowania, bez zbędnego gadulstwa i rozdzierania szat Leszek przekazuje nam swoją wizję Komedy, która jest czymś znacznie więcej niż osobistą interpretacją jego utworów. (...) Leszek Możdżer wykorzystując wszechstronnie swój fenomenalny warsztat i bogaty arsenał środków (głównie klasycznych!) w warstwie estetycznej dotyka istoty komedowskiej twórczości" – napisał w recenzji z albumu Tomasz Szachowski z magazynu "Jazz Forum".

Leszek Możdżer (ur. 1971 r. w Gdańsku) jest pianistą i producentem muzycznym. Komponuje również muzykę filmową. Ukończył gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki. Działalność artystyczną rozpoczął od występów w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego. W 1988 r. wszedł w skład powołanej do życia przez Tymona Tymańskiego grupy "Miłość".

Możdżer nagrywał i współpracował nie tylko z artystami kojarzonymi z muzyką filmową, jak Jan A.P. Kaczmarek i Zbigniew Preisner, ale również z muzykami sceny rockowej, jak Kazik Staszewski czy zespół Lipali. Udzielał się także na płytach raperów Eldo i L.U.C-a. Współtworzył muzykę do takich filmów, jak "Sztos" (1997), "Weiser" (1998), czy "Nienasycenie" (2003). Jest laureatem wielu nagród, m.in. Wiktora (2004), Paszportu Polityki i Oskara Jazzowego (obie w 2005). W tym roku odebrał m.in. Fryderyka za najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową. Pianista został nim uhonorowany za album "Kaczmarek by Możdżer".

Reklama