Pierwsza edycja cieszyła się ogromnym powodzeniem. Koncerty odbyły się w siedmiu miastach Polski, wszystkie bilety zostały wyprzedane, a liczba publiczności na koncertach przekroczyła 8 tysięcy osób.

Reklama

Podczas trasy pomiędzy muzykami nawiązała się współpraca. Zespoły zaprzyjaźniły się i postanowiły ponownie wystąpić dla swojej publiczności.

Podczas pierwszej edycji, Lao Czesław Tour nie zawitało do wszystkich miast, dlatego trasa październikowa została poszerzona o dodatkowe przystanki: Gdańsk, Poznań, Lublin oraz Katowice. Zanim wyruszą w kraj, zespoły odbędą serię wspólnych prób, aby przygotować materiał, który wykonają razem na koncertach.

Druga edycja Lao Czesław Tour będzie obfitować w niespodzianki. Muzycy postanowili zawęzić współpracę w trasie, podczas której będą wykonywać wspólny repertuar i będą wymieniali się na scenie.

Czesław Śpiewa to pseudonim artystyczny Czesława Mozila - jurora "X-Factor", wokalisty, kompozytora i muzyka, grającego głównie na akordeonie guzikowym. Artysta ma na swoim koncie dwie płyty, z których ostatnia przyniosła mu aż siedem nominacji do nagród muzycznych Fryderyk 2011.

Lao Che to polski zespół muzyczny wykonujący muzykę "crossover", czyli z pogranicza różnych gatunków. Nagrali cztery płyty i wylansowali takie przeboje jak: "Klucznik", czy "Stare Miasto"