Współpracował z różnymi zespołami - od amerykańskiej grupy League of Gentlemen, poprzez zespół Quotations z Liverpoolu, aż po psychodeliczne Les Fleur de Lys. Grał także z Cupid's Inspiration i Flowerpot Men. Pod koniec lat 60. Haskell wydał pierwszy solowy album - "Sail In My Boat" (1969), a wreszcie w 1970 roku dołączył do grupy King Crimson, zastępując basistę i wokalistę - Grega Lake'a. Nagrał z nimi najlepiej przyjęte, kultowe dziś płyty - "In The Wake Of Poseidon" z 1970 roku i "Lizard" z 1971. Współpraca ta nie trwała długo, bo Gordon Haskell porzucił King Crimson i dalej pracował solo.

Reklama

Kolejnym przełomem w jego karierze był roku 2001, kiedy wydał singiel "How wonderful you are" i album "Harry's Bar" (2002). Po następnej płycie "Shadows on the Wall" Gordon zrobił sobie przerwę i... napisał autobiografię. Najnowszy album, z którym wokalista zawita do Polski"One Day Soon" – łączy w sobie: jego talent muzyczny, świetne teksty, wiedzę o świecie i wspaniały głos, który zyskał dzięki doświadczaniu tego świata...

Gordon Haskell w Polsce zagra dwa koncerty: 3 listopada w warszawskiej Sali Kongresowej, a dzień później w Zabrzu (Dom Muzyki i Tańca).