Początki jego kariery sięgają lat 60., kiedy współpracował z wieloma zespołami, między innymi psychodelicznym Les Fleur De Lys, dzięki któremu zyskał rozgłos. Zespół ten kilkakrotnie występował z Jimim Hendriksem, a sam Gordon Haskell przez krótki okres dzielił z nim mieszkanie. Pod koniec lat 60. Gordon wydał pierwszy solowy album, zatytułowany "Sail In My Boat". W roku 1970 wstąpił w roli basisty i wokalisty supergrupy King Crimson, z którą nagrał dwie płyty "In The Wake Of Poseidon" i "Lizard". Oba krążki uważa się za najlepsze w historii zespołu.

Reklama

Wkrótce po tym jednak muzyk porzucił King Crimson i już w 1972 nagrał kolejny solowy album, by na prawie 30 lat zniknąć ze sceny muzycznej. W tym czasie Gordon Haskell grał w klubach i barach w całej Europie. Początkowo głównie w Danii, później jednak wrócił do ojczystej Anglii. W 2001 roku w wielkim stylu odbył się jego powrót na międzynarodową scenę muzyczną. Nagrany za ledwie 200 funtów przebój "How Wonderful You Are" błyskawicznie wbił się na szczyty brytyjskich list przebojów i do tej pory jest utworem najczęściej granym na prośbę słuchaczy w historii BBC Radio 2.

W 2006 roku Gordon opuścił Anglię i zamieszkał w Grecji, skąd pochodzili jego przodkowie. Na jednej z wysp samodzielnie wybudował dom i od tamtej pory utrzymuje się z plonów własnego ogrodu i owoców jakie daje praca własnych rąk. Muzyk odwiedzał Polskę już kilkakrotnie, klub Stodoła będzie miał jednak przyjemność gościć go po raz pierwszy. Bilety w cenie: parter kat I – 88 zł, parter kat II – 95 zł, balkon tylni – 95 zł, balkon boczny – 105 zł Do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) i TicketClubie (Warszawa, ul. Bracka 25 - Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club). Sprzedaż internetowa: Stodola.pl, eBilet.pl , Eventim.pl, Ticketpro.pl.