Rok 2012 "City Sounds" otworzy koncertem kultowej brytyjskiej formacji Lamb. Prowadzony przez Lou Rhodes i Andy Barlowa legendarny duet wyrósł na stylistyce bristol sound i trip hop. Obok Massive Attack, Portishead i Hooverphonic, zespół ten udowadnia, iż muzyka elektroniczna może mieć romantyczną twarz. Zespół wystąpi we wrocławskim klubie Eter już 9 lutego.

Reklama

Niespełna miesiąc później, 8 marca, zobaczymy Selah Sue, wschodząca gwiazdę muzyki soulowej, nazywaną europejskim odpowiednikiem Erykah Badu i Lauryn Hill. Obdarzona nietuzinkową urodą młoda Belgijka jest sensacją na rynku muzycznym ostatnich miesięcy dzięki swojej płycie zatytułowanej po prostu "Selah Sue". Jej rewelacyjne single "This World" oraz "Raggamuffin" podbiły już europejskie listy przebojów.

"City Sounds" spełni także marzenia fanów brzmień spod znaku dobrego synthpopu.

Pomimo niedawnej choroby basisty zespołu, 11 marca przyjedzie do nas dowodzona przez piękną Yukimi Nagano szwedzka formacja Little Dragon – zdradza Maciek Szabatowski, pomysłodawca cyklu "City Sounds".Reklama

Współpraca z Gorillaz, SBTRKT, TV On The Radio, Raphaelem Saadiqem, do tego występy w największych telewizyjnych show w Stanach Zjednoczonych to najlepszy dowód na to, że szwedzkiemu składowi udał się awans do ekstraklasy nowoczesnego popu.

Reklama

"Złotą czwórkę" zamknie 25 marca występ Jamiego Woona – największej sensacji brytyjskiej sceny muzycznej w 2011 roku.

To będzie prawdopodobnie jedna z ostatnich okazji do zobaczenia tego uzdolnionego artysty na żywo w nadchodzącym sezonie. W chwilę potem Woon zaszyje się w studiu, gdzie planuje nagranie kolejnej płyty – dodaje Szabatowski.

Muzyka Jamiego Woona trafia zarówno do wielbicieli awangardowych pomysłów, jak i miłośników perfekcyjnie wyprodukowanej muzyki pop. Poruszając się bez żadnych zahamowań pomiędzy klasycznym gospel, a podpatrzonymi u Buriala dubstepowymi patentami, tworzy muzykę idealnie trafiająca w gusta słuchaczy zmęczonych nieodróżnialnymi wokalistami R&B i radykalną elektroniką.

"City Sounds" to nowa ogólnopolska marka koncertowa powstała jesienią 2011 roku. Podczas sezonu inaugurującego na scenie "City Sounds" we Wrocławiu pojawili się między innymi: Nneka, Andreya Triana, Submotion Orchestra oraz GusGus.